Cildi Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Cildi Genç Gösteren Makyaj Hileleri
24 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.836 kez okundu.

Cildi Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Makyaj her kadın için olmazsa olmazlar arasında sayılan güzellik unsurları arasındadır. Her kadın daha güzel, daha bakımlı, daha canlı görünmek amacıyla makyaj yapar. Ancak bu makyajlar sadece bizim güzel görünmemizi sağlamaz. Aynı zamanda daha genç görünmemizi de sağlayabilir. Yaşlanmak her kadın için elbette olumsuz bir durum olarak görünmektedir. Makyaj bu açıdan da sizlere bir avantaj sağlamaktadır. Cildi genç gösteren makyaj hileleri sayesinde daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Öncelikle pembe rujun avantajlarını keşfetmek gerekir. Dudak kısmınız için pembe ruju tercih ederek daha genç bir görünüme kavuşmak mümkündür. Teniniz açık renkte ise gül ve şeker pembe tonlarını tercih edebilirsiniz. Daha koyu tenli iseniz vişne rengini tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra genç bir görünüme kavuşmak için toz allık yerine krem allık tercih edebilirsiniz. Toz allıklar cildin yüzeyindeki çizgileri daha belirgin hale getirir. Krem allıklar ise cilt ile daha fazla bütünleşerek bu çizgileri ön plana çıkarmaz. Bu bakımdan etkili bir makyaj hilesi için krem allıkları tercih etmek çok önemlidir.

Özellikle yaşlılığın etkilerinin artması ile birlikte yüzümüz daha mat ve cansız bir görünüme ulaşır. Bu noktada ışığı yansıtan fondöten kullanarak bu etkileri yok edebilirsiniz. Işığı yansıtan fondöten ile birlikte cilt üzerinde daha parlak ve canlı bir görünüm oluşturabilirsiniz. Göz kalemleri tercihinizde beyaz kalem tercih ederek daha genç bir görünüme kavuşmanız da mümkündür. Göz içine çekilecek olan beyaz bir kalem, göz kısmını daha canlı ve daha parlak göstermektedir. Parlak ve beyazımsı bir görüntü her zaman gençlik hissi ve görüntüsü yaratır. Bu bakımdan beyaz kalemlerinin göze uygulanması sizin daha genç görünmenize yardımcı olacaktır. Bu basit makyaj önerileri ile birlikte yaşlılığın etkilerini en aza indirebilmek mümkündür.

Sizlerde bu makyaj hileleri sayesinde hem daha bakımlı olacaksınız hemde olduğunuzdan daha genç görüneceksiniz. Bir bayan için yaş hep sorun olmuştur, özellikle yaşı ilerledikçe daha kompleks bir durum olmaya devam edecektir. O yüzden bu tür küçük dokunuşlarla bu sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Tırnak Batması Nasıl Geçer
Tırnak Batması Nasıl Geçer

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
hamilelik-sonrasi-kilo-kaybi
Hamilelik Sonrası Kilo Kaybı

Kapat