Cildi Yağlı Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Cildi Yağlı Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler
15 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.100 kez okundu.

Cildi Yağlı Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler
Yağlı bir cilt yapısına sahip olan kişiler cilt bakımlarına daha özenli bir şekilde dikkat etmeleri gerekmektedir.  Temizlemek için uyguladığınız yöntemler, kullandığınız malzemeler, makyaj ürünleriniz bile cilt yapısını etkiler. Zaten yağlı bir cilde sahip olan kişilerin ciltlerinin daha fazla yağ salgılamaması için her aşamada dikkatli tedavi yöntemleri uygulamanız gerekir. Şimdi yağlı cilt yapısına sahip olan kişiler için dikkat etmesi gerekenleri maddeler ile açıklayalım.

Yağlı Ciltlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

  1. Güzelliklerine dikkat eden kişilerin cilt yapılarını iyi bilmesi ve dikkat etmeleri gerekir. Mesela yağlı cilt yapısına sahip kişilerin yaptıkları en büyük hata ciltlerini sabun ile temizleyerek kurutmalarıdır. Halbuki sabun yerine köpük temizleyici yardımı ile yapmalılardır.
  2. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus eller ile yüz teması mümkün olduğunca az olmalıdır. Çünkü pek çok bakteri taşıyan eller yüz ile temas ettirildiğinde yüzdeki yağlanma artacak ve sivilce oluşumu belirir.
  3. Aslına bakılırsa yağlı cilt yapısına sahip olan kişiler makyaj yapmayı ertelemelidirler. Çok zorda kalmadıkça veya ihtiyaç duymadıkça makyaj yapmamalıdırlar. Zaten cilt yapısı yağlı olan kişiler doğru makyajı yapmadıklarında yapmış oldukları makyaj hoş bir görünüme sahip olmayacaktır ayrıca cildi kalın bir tabakayla örtülmüş fondötenli bir ciltte yağ salgısı daha çok artmış olacaktır.
  4. Gündüz yapılmış makyaj ile geceyi geçirmemelidirler. Yapılan makyaj muhakkak temizlenmelidir. Aksi takdirde gözenekler kapalı olacağından yağlanma oranı daha fazla artacak ve zamanla gözenekler genişleyerek siyah noktalar oluşacaktır.
  5. makyaj yapmanızı gerektirecek özel günlerde su bazlı olan fondötenleri tercih etmelisiniz. Su bazlı kapatıcıların emilimi daha kuvvetli olan likit fondötenler gözenekleri daha az tıkayacaktır.
  6. Yağlı ciltlerde yapacağınız makyajlarda allıklara da dikkat etmeniz gerekmektedir. Krem alıklar daha çok yağlı gösterip cilde zarar vereceğinden toz allıklar yağlı ciltlere sahip kişiler için ilk tercih olmalıdır.
  7. Yağlı ciltlerde makyaj iyi durmayacaktır. Bunu gözler ve dudaklarda yoğunluk yaparak kurtarabilirsiniz. Çarpıcı renkler kullanarak dudak ve gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkartarak cildinizdeki problemi arka plana atmış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Fazla Uyku İle Az Kilo Alımı
Fazla Uyku İle Az Kilo Alımı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
boyun-sarkmasini-onlemenin-yollari
Boyun Sarkmasını Önlemenin Yolları

Kapat