Cildinize Bitkisel Çözümler

Cildinize Bitkisel Çözümler
19 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 3.052 kez okundu.

Cildinize Bitkisel Çözümler

İnsanlar çoğu zaman kendileri için dış güzelliğin değil de iç güzelliğin önemli olduğunu vurgularlar. Lakin bu, günümüz için geçerliliğini büyük oranda yitirmiş bir önermedir. Birisini ilk defa gördüğümüz zaman dikkat çeken özelliklerinin en başında dış görünüşü, giyim tarzı gibi özellikleri gelir. Tabii bütün bunlardan da önemlisi karşımızdakinin kişisel bakımı daha çok kendisini gösterir. Cilt bakımı da kişisel bakımda ipi göğüsleyen en önemli faktördür.

Teknolojinin ve bilimin gelişmesi cilt bakımı için bir çok yöntemi de beraberinde getirmiştir. Ancak her şeyde olduğu gibi cilt bakımı için de bir çok doğal yöntemler bulunmaktadır. (Yüz maskeleri, tonikler, kremler vb.) Hazır cilt bakım ürünlerinin hayatınızda büyük bir yer kaplaması hem cüzdanınızı hem de cildinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Bunun yerine evinizde kendinizde doğal olarak cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Bunun için hemen her bitkinin maskesini, toniğini kremini yapabilirsiniz.

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar;

            Temizlik: Her şeyde olduğu gibi cilt bakımında da temizlik en başta gelir. Ancak yine her şeyde olduğu gibi bunda da fazlası sakıncalı görülmektedir. Cildi çok sık yıkamak (günde 2 defadan fazla) doğru gibi görülen yanlıştır. Sıklıkla yıkanan cilt kuruyarak kırışıklıklara daha fazla sebebiyet verir.

            Doğru Ürün Kullanmak: Doğru üründen kasıt illa ki marketlerde satılan cilt bakım ürünleri değildir. Doğal, bitkisel ürünler kullanmak her zaman ilk tercihiniz olmalıdır. Şunu unutmayın ki, yiyemediğiniz hiçbir şeyi vücudunuza sürmeyin.

            Bulunulan Ortam: Siz cilt bakımınıza her ne kadar gerekli özeni gösteriyor olsanız bile bulunduğunuz ortam bütün çabalarınızı boşa çıkartabilir. Örneğin klimalı ortamda çok uzun süre kalmak ve doğrudan klimayla karşı karşıya bulunmak cildin kurumasına sebep olur. Aynı zamanda sigara ve alkol de cildinizin en büyük düşmanıdır. Siz kullanmıyor olsanız bile sigara dumanına uzun süre maruz kalmanız cildinizde sarkmalara sebep olacaktır.

            Beslenme: Eğer her şeyi yapmanıza rağmen yine de cildinizle ilgili şikayetleriniz varsa beslenme düzeninizi gözden geçirmenizde fayda var. Siz vücudunuza ne verirseniz vücudunuz da size aynı şekilde karşılık verir. Bol su içmenizin, her öğününüzde sebze ve meyve yemenizin, şekeri, tuzu minimum olan yiyecekleri tüketmenizin cilt bakımınıza olumlu katkısı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
İlaçla Zayıflama
İlaçla Zayıflama

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Mandalina Diyeti
Kilo Vermenize Yarayan Mandalina Diyeti

Kapat