Çillerden Kurtulmanın Yöntemleri

Çillerden Kurtulmanın Yöntemleri
6 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.283 kez okundu.

ÇİLLERDEN KURTULMA YÖNTEMLERİ

Çillerden nasıl kurtulacağınızı anlatmadan önce çillerden biraz bahsetmek gerekir. Çilli insanlar genellikle beyaza yakın ten rengine sahiptir. Nadiren koyu tenli insanlarda da görülebilir. Saçları kızıl ya da sarı olan insanlarda da sıklıkla görülür. Güneşin yüzünü göstermediği kış aylarında gözle görülmeyecek kadar azalan çiller, güneşin yüzünü gösterdiği yaz aylarında net bir şekilde ortaya çıkar.

Bazı insanlar çilleriyle yaşamaktan son derece memnunken bazı insanlar çillerinden kurtulmanın yollarını arar. Çillerden kurtulmanın yöntemleri elbette ki var. Kesin korunmak istiyorsanız güneşten yeterince korunmanız gerekiyor ama tabi kurtulmanın tıbbi yolu olduğu gibi doğal yolu da var.

Cilt sürekli kendini yenileyen bir organ olduğu için cansız hücreler cildin yüzeyinde birikir. Biriken ölü hücreler güneş gördüğünde yüzünüzdeki çillerin artmasına yol açacaktır. Günlük temizleme ürünlerinin kullanılması ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesini sağladığı için çillerinizi azaltmada yardımcı olur.

Doğada bulunan her şeyde insan faydası içindir elbette. Doğal maskeler de size büyük oranda yardımcı olacaktır. Örneğin, limon suyu çilleri yok etmekte bir numaradır. Maydanozun kendisiyle ve sapıyla hazırlanan maskelerde çillerle baş eder.  Bol C vitamini içeren yiyecekler tüketmeniz güneşin etkilerinden koruyacaktır ve çillerinizi azaltacaktır.

Tüm bunların yanı sıra cildinizi beyazlatmak için cilt beyazlatıcı kremlerden de yardım alabilirsiniz. Tabi ki iş bu yola kaldıysa eğer öncelikle kremi tercih etmeden uzman yardımı almalısınız. Bu kremler sayesinde  ciltlerinizin beyazlayacağı için çillerinizde azalacaktır.

Eğer buda sizi cezbetmez ve çillerinizde azalma olmazsa kesinlikle bir doktora gitmenizde fayda vardır. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ve bir çok hastalığın tedavisinde kullanılması sonucunda bir çok hastalık kolaylıkla tedavi edilmeye başlandı. Lazer tedavisi sayesinde sizlerde cilt sorunlarınızı ortadan kaldırabileceksiniz. Cilt sorununuza göre bir kaç seans ile bunu başarmanız mümkün.

Bu yöntem hem çok daha etkili hemde kesin çözüm için ideal tercihiniz olacaktır. Lazer teknolojisi ile yapılan çil tedavisi en başarılı olduğu örneklerini koyu renkli çillerde sağlamıştır. Eğer daha açık çillere sahipseniz bu yöntem ile tedavi biraz daha az başarı oranına sahip olabilir.

Yapılan bu tedaviler sonrasında dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır.Tedavi olduktan sonra cildiniz daha hassas olacağından güneş ışınlarına karşı daha çok önlem almalısınız.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Tırnak Bakım Önerisi
Tırnaklara Özel Bakım

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Cilt-Lekeleri-icin-Karbon-Peeling
Cilt Lekeleri için Karbon Peeling

Kapat