Çillerin Azalmasına Yardımcı Öneriler

Çillerin Azalmasına Yardımcı Öneriler
20 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 4.178 kez okundu.

Genellikle açık tenli kişilerde görülen çiller, yaz aylarında güneşinde etkisi ile daha belirgin hale gelir. Özellikle çocuklarda oluşan çiller sevimli bir görüntü ortaya çıkartsa da genç kızlarda oluşan çiller oldukça rahatsız etmektedir. Deriyi koruyan melanin tabakasının, bazı bölgelerde fazla birikmesi sonucunda çil oluşumu başlar. Çillerden korunmak için ilk yapılması gereken ise güneşe çıkmamak ve Yaz-Kış güneş koruyucu krem kullanmaktır. Ayrıca bol miktarda C vitamini içeren besinlerden tüketmek cildin içerden güçlenmesini sağlayacak, çil oluşumunu önleyecektir. Oluşan çillerin tedavisi için çeşitli lazer tedavileri mümkündür. Ayrıca evde çilleri hafifletmek için çeşitli bakımlar yapılabilir.

çil-azaltma
Limon Suyu İle Hazırlanan Çil Maskesi
Her mutfakta bulunan limon, çok iyi bir leke açıcıdır. Bu sebeple de ev yapımı maskelerde mutlaka yer alır. Bir yemek kaşığı yoğurtun içine 2-3 damla limon ve 1-2 damla zeytinyağı damlatarak, çillerin üzerine sürmek faydalı olacaktır. İçeriğinde zeytinyağı da bulunduğu için cildin kurumasını önleyen bu maske, her gün yapılabilir. Bu uygulamayı çiller henüz hafifken yaparsanız, renginin koyulaşmasını ve daha belirgin hale gelmesini engellemiş olursunuz.

çil-azaltma-2

Çilek İle Hazırlanan Çil Maskesi
Çilek, cilt lekelerini açmakta oldukça etkili bir meyvedir. Bu sebeple, çil olan bölgelere bir adet çileği ezerek sürmek faydalı olacaktır. Kuru cildi olanlar, ezilmiş çileğin içine 1-2 damla zeytinyağı damlatabilir. Bu sayede cildin daha fazla kuruması önlenmiş olur. Yine bu maskede her gün uygulanabilir. Yıkadıktan hemen sonra cildi nemlendirmek amacı ile doğal bir nemlendirici kullanmak gerekir. Düzenli olarak çilek maskesi yaparak, çilleri yok etmek mümkündür.
Sirke İle Hazırlanan Çil Maskesi
Sirke asitli yapısı sebebi ile cilde tek olarak sürülmemesi gereken bir üründür. Bir yemek kaşığı sirkeye, aynı oranda doğal su ekleyerek sulandırın. Bu karışımı her gün çillerin üzerine sürün. Fakat bir saatten fazla bekletilmemesi gereken bir maskedir. Yıkadıktan hemen sonra ise yine doğal içerikli bir nemlendirici ile çillerin olduğu bölgeyi nemlendirin. İki gün ara ile düzenli olarak bu maskeyi kullanmak, çillerin kısa süre içinde kaybolmasını sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yuruyerek-kilo-verme-1-saat-yurume-ile-yakilan-kalori
1 Saat Yürüyerek Kaç Kilo Verilir, Kaç Kalori Yakılır

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
diet
Göbek Eritme için Uygulanabilecek Farklı Yöntemler

Kapat