Cilt Bakım Önerileri ve Güzellik Sırları

Cilt Bakım Önerileri ve Güzellik Sırları
8 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 4.039 kez okundu.

Cilt Bakımı için Güzellik Sırları

  •    Cilt bakımı dediğimiz zaman kimimizin aklına sadece, cilt temizliği ve cilt nemlendirme işlemleri gelir. tabi, bu işlemler de cildimiz için oldukça önemlidir ama aslında en önemlisi beslenmemize dikkat etmemiz gerektiğidir.
  •    Öncelikle sık sık su içmek birçok hastalığı önlediği gibi cildimizin de güzelleşmesinde büyük rol oynamaktadır. Ayrıca, omega 3 yağı içeren gıdaları tüketmek de cildimizin yaşlanmasını geciktiriyor ve uzun süre genç görünmenize yardımcı oluyor.
  •    Tabi, sadece besinler ile cildimizin genç görünmesini sağlayamayız, cilt temizliği de önemli rol oynamaktadır. Cilt temizliğinizi özellikle yatmadan önce yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü, sabahtan akşama kadar yoğun bir tempoda çalışırken cildiniz sürekli kirleniyor, gözenekleriniz kapanıyor, yapmış olduğunuz makyajın kalıntıları da halen yüzünüzde duruyor. Bu yüzden kendi cilt tipinize uygun temizleyici kullanarak yüzünüzü temizleyin, ardından nemlendiricinizi sürün ve sabah kalktığınızda hafif ılık su ile yüzünüzü güzelce yıkayın. Bu işlemlerden sonra cildinizdeki parlaklığı fark edeceksiniz. 
  •    Cilt bakım önerileri ve güzellik sırları içerisindeki diğer önemli husus ise kullandığınız ürünlerin cildinize uygun olup olmadığıdır. Eğer cildinize uygun olmayan  bir krem ya da diğer cilt bakım ürünlerinden kullanırsanız cildinizin daha erken yaşlanmasına neden olursunuz. Satın aldığınız cilt bakım ürünlerinin doğal olmalarına önem veriniz, dolgu ya da kimyasal maddeler içeren ürünlerden mümkün olduğunca uzak durunuz.  
  •    Günümüzde makyaj yapmayan bayan  sayısı oldukça düşük, bu nedenle alacağınız makyaj malzemelerin mineral özellikli olmasına dikkat ediniz. Diğer makyaj ürünleri cildinizin gözeneklerini tıkadığı için, cildiniz ihtiyaç duyduğu oksijeni alamaz ve bu da cildinizin buruşmasına neden olur. Mineral özellikli makyaj ürünleri ise gözenekleri tıkamadığı için bu riski ortadan kaldırmaktadır.
  •    Vücudumuzun en hassas bölgelerinden biri de dudaklarımızdır. Soğuk  bir havada hemen çatlar, uçuk çıkar ya da bir takım yaralar oluşabilir. Bu yüzden özellikle soğuk havalarda dudaklarınıza nemlendirici sürmeyi unutmayınız.  
  •    Cildimize zarar veren etkenlerden biri de güneştir, özellikle hassas cildi olanlar güneşe çıkmadan önce 30 ya da 50 faktoriyel korumalı güneş kremlerini sürerek zararlı uv ışınlarından korunmaları gerekmektedir. 
  •    Şimdiye kadar anlattıklarımızın hepsi fiziki yollardı, aslında kişinin ve cildin yaşlı görünmesine neden olan en büyük faktör strestir. Mümkün olduğu kadar stresli ortamlardan uzak durun, stresli olduğunuz durumlarda iyi şeyler düşünerek o andan uzaklaşmaya çalışın. Çevrenizde sinirli ve stresli arkadaşlarınız varsa onlara dikkat edin, mutlaka diğer sakin arkadaşlarınızla aynı yaşta olmalarına rağmen daha yaşlı görünüyorlardır.
  •    Cilt bakım önerileri ve cilt güzellik sırları ile ilgili yazımız şimdilik bu kadar, yeni güzellik ve bakım yolları ile sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.  

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Göbek Eritme Yöntemleri
Göbek Eritme Yöntemleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yağlı Ciltler İçin Maske

Kapat