Cilt Bakımı için Doğal Peeling

Cilt Bakımı için Doğal Peeling
23 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 6.180 kez okundu.

Doğal Peeling Tarifleri

  • Doğal peeling sayesinde cildinizdeki pislikler temizlenerek rahat bir nefes alır ve bu sayede cilt kendini yenileme olanağı bulur. Cilt bakımı için en önemli nokta cilt temizliğidir. Temizlik dediğimiz zaman sadece elimi, yüzümü yıkadım anlamına gelmez. Şimdi sizlere cilt bakımı için özel olarak denenmiş doğal peeling tariflerinden vereceğim.

Doğal Peeling Öncesi

  1. 1 bardak su  içine 1 çay kaşığı limon suyu dökün, günlük el yüz yıkama işlemini bu su ile gerçekleştirin.
  2. Limon içerdiği antioksidan sayesinde cildi arındırarak sonradan uygulayacağımız doğal peeling için bize büyük yararı olacaktır.
  3. Cildi sıkılaştırmak için uygulanan birçok yöntem cilt nemini azaltır ve zarar verir. Limon, doğal yoldan cildi kurutmadan kirlerden arınmanızı sağlar.
  4. Kirlerden arınan cilt zamanla kendisini tazeler ve sıkılaşmaya başlar.

Doğal Peeling Uygulanışı

  1. Doğal peeling oldukça basit, pamuk yağı ya da zeytinyağını küçük bir kaba koyun. Küçük bir pamuk parçasını yağlardan birine batırın ve daha sonra tuza batırarak cildinize hafif hareketler ile uygulayın.
  2. Bu doğal peeling yöntemini gece yatmadan önce yapmanız daha yararlıdır. Güneşe ve makyaja maruz kalan cildin yenilenme süreci yavaşlar, gece uygularsanız cilt temizlenir, cansız deriler ciltten atılır ve cilt sıkılaşmaya başlar.
  3. Pamuk yağı ile uygulanan doğal peeling sonrası zeytin yağı ile  de aynı tür işlemi uygulayarak cildinizi nemlendirerek canlılık kazandırabilirsiniz. 30 yaş sonrası uygun olan bu cilt bakımını haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir, her şeyin fazlası zarardır.

 Doğal Peeling Tarifi

  • Tek çeşit peeling uygulaması yeterli gelmezse 1 er tatlı kaşığı irmik ve gül suyunu karıştırın. Cilde sürülecek yoğun bir hal aldıktan sonra masaj yaparak cilde uygulayın. Bu doğal peelingi uygulamadan önce cilt temizliğinizi yapın ve özellikle cildinizin yağlı kısımlarına uygulayın. Cildinize sürmüş olduğunuz maskeyi 5-10 dakika beklettikten sonra temizleyin.
  • Bu doğal peeling sayesinde yağlı cildiniz kuruyacak, cilt gerginleşecek ve cildinizdeki renk tonlarında sorun varsa normale dönecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gripten-korunmanin-yollari
Gripten Korunmanın 10 çeşit yolları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Qzone İnceltici Krem İle Zayıflama
Qzone İnceltici Krem İle Zayıflama

Kapat