Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır
7 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.722 kez okundu.

  

 Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

  •   Hayatta bizim için en önemli unsurlardan biri cildimizdir. Cilt bakımı denildiğinde sadece bayanları ilgilendiren bir konu gibi görünse de artık her iki cinsiyeti de ilgilendiren bir unsur olmaya başlamıştır. 
  •    Cilt bakımı yapmak için sağdan soldan, kulaktan doğma bilgiler ile bir şeyler yapmaya çalışırız, fakat bilmediğimiz konu ise her cildin farklı bakımı ihtiyaç duymasıdır. Bir arkadaşınız size gelir ve der ki: “Ben bu kremi kullandım, bu ilacı kullandım çok işime yaradı, cildim parlaklaştı ve çok güzelleşti” der. Siz de arkadaşınızın tavsiyesi üzerine aynı şeyleri denerseniz, fakat bir bakmışsınız ki sizde ne yazık ki aynı etki görülmemiştir.  
  •    Peki, cilt bakımı nasıl yapılmalıdır? Cilt bakımı yapmadan önce cildinizi her gün düzenli şekilde temizlememiz gerekmektedir. Eğer siz cildinize yeteri kadar özen göstermezseniz ne kadar çok maske, krem ve diğer kozmetik ürünleri kullansanız da bir faydasını göremeyebilirsiniz. Her gün dışarının tozu ve pisliği cildinize işlemektedir, bu nedenle sabunlu su ile cildinize her fırsatta yıkamaya çalışınız. 
  •    Piyasada çok fazla cilt bakım ürünlerine rastlarsınız, belki bu ürünleri almaya maddi gücünüz yok, belki de yeterli zamanı bulamıyorsunuz. Fakat cilt bakımı için tonlarca para vermenize gerek yok, evde hazırlayacağınız basit bitkisel karışımlar ile de cildinize hak ettiği bakımı yapabilirsiniz.  
  •    Cilt bakımı için bilinen en önemli maskelerden biri de yoğurt ve limon karışımından oluşmaktadır. Küçük bir bardak yoğurdun içine bir adet limonun suyunu sıkarak elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize sürün, yalnız göz çevrenize sürmemeniz gerekmektedir, 20-25 dakika içerisinde karışımın kuruduğunu ve bir maske kıvamına geldiğini fark edeceksiniz. Kuruduktan sonra cildinizde 15-20 dakika kadar bekletin, ardından ılık su ile durulayarak güzelce temizleyin. Cilt bakımı nasıl yapılmalıdır yazımız şimdilik bu kadar, farklı ve etkili yöntemler ile sitemize her daim güncel bakım konuları eklenecektir, bizi takip etmeye devam edin. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Güneş Gözlüğü Tercihinizi Neye Göre Belirlemelisiniz
Güneş Gözlüğü Tercihinizi Neye Göre Belirlemelisiniz ?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
İshale İyi Gelen Yiyecekler
İshale İyi Gelen Yiyecekler

Kapat