Cilt Çatlakları İçin Kahve Limon

Cilt Çatlakları İçin Kahve Limon
25 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 6.956 kez okundu.

Özellikle hamilelik döneminde, doğuma yakın dönemde iyice gerilen karın bölgesinde ve kilo alımına bağlı vücudun diğer bölgelerinde çatlaklar meydana gelir. Çatlaklar ayrıca; hızlı kilo alıp verme, ince deri yapısı ve genetik faktörlere bağlı olarak da görülebilir. Tedavisi selülit kadar kolay ve hızlı olmamakla birlikte, oluşmadan önce önleyemediğiniz çatlakları, ilk oluştukları zamanki kırmızı rengindeyken görünümlerini hafifletmek çok daha kolaydır. Tabi ki klinikte yapılan tedavi yöntemleri için bile %100 çözüm olmadığı söylenirken, evde yapılan çatlak tedavi yöntemleri için de kesin sonuç beklenmemelidir. Ancak cilt çatlakları için kahve limon karışımı, düzenli kullanıldığında cilt çatlakları üzerinde olumlu etki yaratıyor. Yeni oluşmuş kırmızı çatlakların görünümünün düzelmesine ve belli belirsiz bir hale gelmesine yardımcı oluyor, tabii düzenli kullanıldığında… Peki, bu karışım nasıl yapılıyor? Ne sıklıkla uygulanmalı?

Bir dönem hızlı kilo vermeye bağlı olarak bacaklarımda çatlaklar meydana geldiğinde, bir kadın forumunda denk geldiğim bu karışım, zaten yeni oluşmuş olan çatlaklar üzerinde etkili olmuştu. Açıkçası eczaneden aldığım çatlak kreminden daha etkili olduğunu söyleyebilirim. Kahvenin peeling etkisi olduğunu zaten biliyoruz, bu karışım yarattığı peeling etkisi ile çatlakların görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Yapmanız gereken, sabah kalkınca içtiğiniz Türk kahvesinin bardağını yıkamamak. Uygulamak istediğiniz bölgenin genişliğine bağlı olarak, ortalama 2 tatlı kaşığı Türk kahvesini, yarım limonun suyu ile karıştırıyoruz. Bu miktar, bacaklardaki çatlaklar için yeterli oluyor. Daha sonra duşta su altındayken, kahve limon karışımı ile cilde masaj yaparak, tabi biraz da bastırarak peeling yapmak.

Burada karışımı bastırarak uygulamak daha etkili sonuç veriyor. Böylece kan dolaşımı hızlanıyor ve çatlaklı bölgelerdeki derinin de canlanması sağlanıyor. Kahve karışımını uyguladıktan sonra, o bölgeleri soğuk su hatta buz gibi su ile yıkamaya özen gösterin. Soğuk su kan dolaşımını hızlandırıyor. Ayrıca selülit oluşumunu engellemeye de yardımcı oluyor. Kışın olmasa bile diğer aylarda mutlaka bu karışımı uygularken soğuk su kullanmanızı öneriyoruz. Bu karışımı yaklaşık 1-2 ay her duşta uyguladıktan sonra çatlakların görünümlerinin önemli ölçüde azaldığını göreceksiniz. Cilt çatlakları için kahve limon karışımı, özellikle yeni oluşmuş çatlaklar üzerinde etkilidir. Eski, sedef rengini almış çatlaklar için medikal yöntemleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Güzel Bir Cilt İçin Ne Yapmalı
Güzel Bir Cilt İçin Ne Yapmalı?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
turk-unlulerin-guzellik-sirlari-nelerdir
Türk Ünlülerin Güzellik Sırları Nelerdir

Kapat