Cilt Çatlaklarına Ne İyi Gelir ?

Cilt Çatlaklarına Ne İyi Gelir ?
28 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 1.698 kez okundu.

Cilt sorunları özellikle de hanımların asla kurtulamadıkları bir problemdir ve neredeyse tüm kadınlar bunu fazlasıyla kafalarına takarlar. En büyük cilt sorunu ise sivilceler olarak bilinir ama yaşı ilerleyen kadınların daha iyi bileceği gibi 20’li yaşlar aşıldıktan sonra artık sivilceler değil de diğer cilt sorunları başa bela olmaya başlar. Örneğin kuru ciltlerin kırışma sorunu veya yağlı ciltlerin sarkma problemleri fazlasıyla can sıkıcı olabilir. Sivilcelerin geride bıraktığı izlerde gerçekten ciddi bir problemdir fakat hanımlar makyaj ile bu sorunların üstesinden gelmeyi başarırlar. Asıl sorun vücutta meydana gelen ve cildi haddinden fazla bakımsız gösteren çatlaklardır.

Cilt çatlakları nedenleri nelerdir ?

Cilt çatlakları birçok sebepten oluşabilirler. En önemli sebebi ise sürekli alınıp geri verilen kilolardır. Aslında hanımlar kullandıkları kremlerle ve sürekli su içerek cilt elastikiyetlerini artırmayı çok iyi becerirler fakat gençlik yıllarında vücuda yeterli miktarda su alınmaması ciddi bir sıkıntıya neden olabilir. Cildin esnek olmaması da dolayısı ile kilo alıp verdikçe deride çatlaklara sebebiyet verecektir. Daha da kötüsü kadınların gebelikte aldıkları kaçınılmaz kilolardır. Göbek ve çevresindeki çatlak oluşumlarını ise önlemek imkansızdır. Son aylara doğru bebek büyüdükçe annenin cildinde hissettiği gerginlik de dayanılmaz olmaktadır. Doğumdan sonra ise sarkmış bir deri ve çatlak bir cilt ile karşı karşıya kalmak gerçekten üzücü olabilir. Bunun yapılması gereken bazı önemli taktikler elbette ki vardır. Üstelik kozmetik firmalarına tonlarca para ayırmanıza da gerek yoktur. Gayet hesaplı bir şekilde vücudunuzdaki çatlakları önleyebilir ve var olan çatlak izlerinin görünümünü hafifletebilirsiniz. Bu mucize formül için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Cilt çatlaklarına ne iyi gelir?

Bu sorunun cevabı aslında çok basittir ve hanımlar çareyi pahalı kremlerde aramaktan vazgeçmelidir. Cilt güzelliği imkansız bir durum değildir o yüzden biraz araştırmakta fayda vardır. Cildin dostu olan bitkisel yağlar hem daha hesaplıdır hem de cildin esnekliğini artırarak yüzeyini onarmakta bir numaradır. Hanımların ciltleri söz konusu olduğunda ne kadar hassas olduklarını herkes bilir ve çatlakları önleyen, onaran, aynı zamanda da cildi pürüzsüz hale getiren bir formül aramaları normaldir. Bu formül birkaç bitkisel yağda gizlidir. En başta kayısı yağı ile başlayan mucize gül yağı ve kuşburnu yağı ile devam etmektedir. Cilde ihtiyacı olan nemi, vitamini ve bakımı sağlayan bu iç yağ birbirine karıştırılarak her gün düzenli olarak kullanılmalıdır. Üç yağdan da üçer damla kullanmak yeterlidir. Zaten cildin problemli olan her yerine yedirilerek gayet profesyonel bir bakım sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
retro-makyaj-nedir-nasil-yapilir
Retro Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Bel Ve Sırt Ağrılarının Nedenleri
Bel Ve Sırt Ağrılarının Nedenleri

Kapat