Cilt Kızarıklığı Sebepleri Ve Maskesi

Cilt Kızarıklığı Sebepleri Ve Maskesi
31 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 3.177 kez okundu.

Cilt Kızarıklığı Sebepleri Ve Maskesi
Cilt kızarıklığı yüz kızarması, heyecanlanma, utanma ve telaş gibi durumlarda meydana gelen istenmeyen bir durumdur. Bu gibi durumlardan doğal yollardan kurtulmak için maske tariflerini uygulayabilirsiniz. Hassas bir cilde sahipseniz özellikle soğuk günlerde ciddi problemler yaşayabilirsiniz. Cilt protein ve vitamin ihtiyacı duyar bunları alabilmek içinde düzgün beslenmeli cildinize dikkat etmelisiniz.

Cilt Kızarıklığı İçin Maske Tarifi

  • 1 çay kaşığı elma sirkesi
  • 5 adet at kestanesi
  • susam yağı

Öncelikle at kestanelerini alarak kabuklarını çıkartalım daha sonra kavanoza koyarak aynı seviyeye gelene kadar susam yağı ilave edelim ağzını güzelce kapatın ve güneş gören bir yerde tam 2 hafta beklemesini sağlayın. Daha sonra karışımı alıp süzerek sirkeyle karıştırın. Bu karışımı haftada 1 kez cildinize uygulayın.

cilt kızarmasıYüz Kızarması Nedenleri
Yüz kızarmasının oluşumunda ki en önemli etken doğal sebeplerden oluşan heyecan ve kızgınlık anlarında daha çok belirgin olan bir durumdur.

Yüz kızarıklığı Gidermek İçin
Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı yumurta sarısı
  • Rendelenmiş elma

Hazırlanışı: Öncelikle 1 tatlı kaşığı yumurta sarısını ve rendelenmiş elmanın çeyreğini alarak karıştırın. Oluşturmuş olduğunuz karışımı cildinize yavaşça sürün ve 20 dakika boyunca cildinizde kalsın daha sonra ılık su yardımı ile temizleyebilirsiniz. Bu sayede cilt kızarıklığını büyük ölçüde önlemiş olursunuz.

Yüz Kızarması ile ilişkili durumlar
Yüz kızarması ile doğrudan ilişkili olan hatta bu hastalıklar yüzünden bir çok kişide yüz kızarması meydana gelmektedir.Başlıca yüz kızarması oluşumunu tetikleyen hastalıklar şu şekilde.

Cilt Kızarıklığı Sebepleri
Rosacea: Cilt kızarıklığına sebep olan cilt hastalıklarından biri olan Roza hastalığı en çok yanak bölgelerinde ve burun bölgesinde oluşmaktadır.Nadirde olsa gözleri de etkilemektedir.

Hiperhidroz: Bir diğer yüz kızarıklığı hiperhidroz ise el,yüz ve koltuk altlarında meydana gelen aşırı terleme sonucunda oluşmaktadır.

Menopoz: Yapılan araştırmalara göre menopoz ile yüz kızarması arasında bir ilişki bulunmaktadır.

Karsinoid sendrom: çok fazla görülmeyen bir hastalık türü olan karsinoid sendrom yüz kızarıklığına sebp olması ile bilinir. Ve bu hastalık meydana gelen kişilerin yüzlerinde meydana gelen kızarıklık ortalama 20 dakika boyunca geçmemektedir. Bununla birlikte yan etki olarak mide ağrısı ve çarpıntıya da sebep olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Hasta Olmamak İçin Yapılması Gerekenler
Hasta Olmamak İçin Yapılması Gerekenler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gunluk-makyaj-onerileri-3
Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Kapat