Cilt Pullanmasına Bitkisel Çözüm

Cilt Pullanmasına Bitkisel Çözüm
23 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 14.323 kez okundu.

Cilt Pullanması Tedavisi

  • Cilt pullanması, genellikle yağlı olmayan ciltlerde görünür. Özellikle çok fazla su tüketmiyorsanız ve cildinizin nem oranını dikkate almıyorsanız cilt pullanması sizin için kaçınılmaz demektir. Eğer vücudunuz fazla susuz kalırsa cildinizdeki kuruluk oranı artar ve bu da pullanmaya neden olur. Bunun için her düzenli şekilde 2 litreye yakın su içmeniz gerekmektedir. Gece yatmadan önce ve sabah uyandığınızda su içmek vücudunuzu birçok hastalıktan koruyacağı gibi cilt pullanmasını da önlemektedir. Sabahları kalktığınızda cildinizde pullanma gördüyseniz hemen bir nemlendirici krem alarak cildinizin o bölgesine dairesel şekiller çizerek sürünüz. Bu şekilde yaptığınızda cildiniz kremi derinlemesine emer ve uzun süre nemlilik kazandırır. Cildinizdeki pullanma derecesi çok yüksekse yani kabukların kalkma seviyesi çoksa bir miktar kaliteli nemlendirici kremi avucunuz içinde bir süre bekletin, yumuşak bir süngere o kremi sürün ve cildinize ovalayarak uygulayın. Bu işlemin ardından çok sıcak olmayacak şekilde bir duş alın. Cilt pullanması için bitkisel tedavi yolları sadece bunlarla sınır değildir.

Cilt Pullanması Tedavi Çeşitleri

  • Pullanma için kullanacağınız kremi seçerken dikkat edin, yağlı ciltler için verilen güzellik ve bakım ürünleri genelde cildin yağ oranını azaltmak içindir, siz kuru ciltler için olan kremlerden seçmelisiniz ki vücudunuzdaki nem oranı dengelenip normal seviyeye gelsin.
  • Kremleri sünger vasıtası ile kullanırken vücudunuzun hassas bölgelerinde masajı yavaş yapın, aksi takdirde pullanmalar daha derin yaralar dönüşerek sizi ciddi derecede rahatsız edebilir.
  • Eğer pullanma için cilt soyucu ürünlerden tercih edeceksiniz, bu ürünlerden sonra kesinlikle nemlendirici kullanmanız gerekiyor, yoksa pullanma oranı daha çok artar.
  • Doğal yağlar da cilt pullanması için iyi bir tedavi çeşididir, patrol, lanolin ve mineral yağlar cilt için oldukça faydalıdır.
  • Bütün bu taktikleri uygulamadan önce, uyguladıktan sonra su içmeyi ihmal etmeyin.

Cilt Pullanmasına Maske

  • 2 yemek kaşığı ev yapımı yoğurdu ve aynı oranda balı bir kapta karıştırın ve cildinizin pullanan yerlerine sürün. 15 dakika süre ile beklettikten sonra güzel durulayın. Balın nemlendirici özelliği ve yoğurdun besleyiciliği birleşerek yapılan bu maske sayesinde cildiniz kuruluğundan kurtulacaksınız. Yalnız süt ve süt ürünlerine karşı bir alerjiniz bulunuyorsa lütfen uygulamayın, kızarıklık ya da kaşıntı anında hemen cildinizi temizleyiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
hızlı-makyaj-
5 Maddeyle Hızlı Makyaj Yöntemi

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Günlük Cilt Bakım önerisi
Günlük Cilt Bakımı

Kapat