Cilt Renginize En Uygun Fondöten Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Cilt Renginize En Uygun Fondöten Seçimi Nasıl Yapılmalı?
23 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.945 kez okundu.

Cilt Renginize En Uygun Fondöten Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Fondöten seçimi esnasında nelere dikkat etmeli cilde en uygun fondöten seçimi nasıl olmalıdır.Cilt tonunuza uygun fondöten krem seçimi dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesidir. Krem cilt renginiz ile bir uyum sağlayacağından çeşitli tonlar yaratmanıza imkan sağlayacaktır.

 

Deneme amaçlı bir fondöteni beyaz bir kağıt üzerine döktük ve belirli bir renkte göründüğünü fark ettik fakat yüzünüzde yaptığınız deneme de kağıt üzerinde ki renk tonundan daha farklı görünmektedir. Bu yüzden fondöten tercihinizi çok iyi yapmalısınız.Deri tonunuzu bilmeniz çok yararlı olacaktır.

Deri tonlarının belirlenmesi oldukça zor olduğundan bayanlar fondöten tercih ederken hata yapmaktadır. Yaptığınız yanlış seçimler sonrasında maskeyi andıran belirli lekeler oluşacaktır.Bunu önlemek için cilt tonunuzu nasıl saptarsınız anlatayım.

Alt ton: Altın tonlar sıcak tonlar, soğuk tonlar ve nötr olmak üzere 3 gruba ayrılmaktadır. Alt tonunuzu bilmenin en kolay yolu da bileklerinizde yer alan damarları kontrol etmektir. Eğer damarlarınız gök renginde görünüyorsa soğuk alt tonlusunuz, eğer yeşil renge benziyorsa o zaman demek ki cildiniz sıcak alt tonludur.

Başka bir yöntem ise size en çok hangi renklerin yakıştığını belirlemektir. Birçok bayan artık hangi renklerin ona daha çok yakıştığını biliyor.

Eğer sarı, turuncu renklerin cildinize yakıştığını düşünerek altın renklere öncelik verirseniz sıcak alt tonlu, aksine mavi, mor renkleri sevip gümüş renklerin size yakıştığını düşünüyorsanız demek ki soğuk alt tonlusunuz. Eğer tüm renkler cilt tonunuza yakışıyor ve renginizi açıyorsa demek ki nötr alt tonuna sahipsiniz.

Peki, bunu bildikten sonra fondöten seçimini nasıl yapacağız?
Bazı kozmetik markaları alt tonları belirtmek için bazı işaretlemeler kullanıyor. Bunları bilmek fondöten seçimi sırasında sizin işinizi bir hayli kolaylaştırabilir.
İşaretleme şöyledir:
C – soğuk / W – sıcak / N – ise normal alt tonları bildirir.
Bu ise Soğuk alt tonlarda – pembe, Sıcak alt tonlarda – sarı, Nötr alt tonlarda ise nötr veritabanının kullanıldığını bildirir.
Tabii ki şimdi son olarak kendi alt tonunuza uygun olan renkler arasından ne koyu ne açık, sadece kendi renginize en yakın olan fondöten kremi tercih etmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
dogal-yollarla-sac-rengi-acma-yontemleri
Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kış İçin Makyaj Önerileri
Kış İçin Bronz Makyaj Önerileri

Kapat