Cilt Sıkılaştırma Maskeleri

Cilt Sıkılaştırma Maskeleri
18 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 4.596 kez okundu.

Cilt Sıkılaştırma İçin Öneriler

 •    Gözeneklerin büyüklüğü ne kadar çoksa çevreden gelen kirler cildimizi doldurarak oksijen oranını düşürür. Çok fazla cilt bakımı yapıyor dahi olsanız gözenekler geniş olunca normal kişilere göre daha erken yaşlanacak ve kötü bir görünüme sahip olacaksınız. Cildimizdeki gözenekler sadece görünüm için değil genel sağlık açısından da önemlidir, vücudumuz gerekli oksijeni sadece burundan değil deriden de almaktadır.

Cilt Gözenekleri Genişleme Nedenleri

 •    Cildimiz için gerekli sıkılaştırma işlemi yapmadan önce geniş gözeneklerin nedenlerini bir sıralayalım:
 •    Yağlı ciltler, kuru ciltlere oranla daha parlak ve geniş gözeneklere sahiptir, yani gözeneklerin büyük olması oksijen alımını kolaylaştırsa da yağlanmayı da arttırır.  
 •    Herhangi bir tıbbi destekten dolayı yan etki olarak cildimiz yağlanmış olabilir.
 •    Eğer ailenizdeki çoğu kişinin gözenekleri genişse siz de aynı durumla karşılaşabilirsiniz, yani genetiktir.
 •    Güneşe fazla çıkan kişilerin UV ışınları direk almaları nedeni ile gözeneklerinin daha büyük oldukları tespit edilmiştir.

Cilt Gözeneklerini Sıkılaştırmak için;

 •    Yazımızda gözenek genişliğinin sürekli aşırı yağlanma olduğunu belirttik, bu yüzden vücuttaki yağ oranını yeteri miktarda azaltarak kuru ciltlerdeki seviyelere kadar çekmeye çalışmalıyız. Eğer çok az su tüketen biriyseniz yağ miktarının fazla olması normaldir, vücuttan çekilen su nedeni ile ciltlerde yağlanma oluşur ve her türlü çevre şartlarına karşı da korunmasız kalırız. Günlük hayatınızda bol miktarda su tüketin, makyaj veya diğer kozmetik ürünlerinin su içerikli olmasına özen gösterin, cildinizde farklı bir sorun varsa mutlaka doktora başvurun.
 •    Genç kişiler geniş gözeneklere sahip olsa da cilt tipleri ince olduğu için kendisini çabuk toparlar, 30 yaşını aştıysanız işiniz biraz daha zorlaşacak demektir. Yani genç kişiler kolay yöntemler ile cildini sıkılaştırabilir, yaş 30’u geçtiği zaman ise daha kuvvetli bitkisel cilt maskeleri kullanmak gerekebilir.

 Sıkılaştırıcı bitkisel cilt maskeleri

 •    1 çay kaşığı sirkeyi ve 1 çay kaşığı taze limon suyunu karıştırarak gözeneklerin geniş olduğu bölgeye sürün, eğer beyaz tenliyseniz ve cildiniz hassas ise kızarıklar oluşabilir, bu durumda daha önce kullandığınız demli çayın suyunu pamuğa batırarak kızaran bölgelere sürebilirsiniz. İşlem bittikten sonra yüzünüzü iyice temizleyin.
 •    Cildinize sürmeye yetecek kadar yaş mayayı, sütü bir kapta karıştırın ve temizlenmiş olan cildinize pamuk vasıtasıyla sürün. Maske cildinizde 25 dakika kadar kalsın ve ondan sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. Maskeyi çıkardıktan bir süre sonra geniş gözeneklerinizin hafif hafif kapanmaya başladığını hissedeceksiniz. İşlemin ardından su içerikli nemlendirici kullanın ve bu uygulamayı 7 günde 1 tekrarlayın.
 •    Bir diğer yöntemimiz oldukça eğlenceli, yani ben çok seviyorum. Maden suyunun içine limonu sıkın, daha sonra karışımı buz kaplarına doldurun ve donmasını bekleyin. Kalıplar hazır olduğunda sabahlar güne merhaba derken cildinizin sıkı olmasını istediğiniz bölgelere uygulayın.  Ciltler sıcak havada genişledikleri için buz uygulaması gözenekleri daraltır, maden suyu ve limon ise bu kapanmayı sürekli hale getirebilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Avon-Ultra-Color-Bold
Yeni Cilt Bakım Ürünleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Haftada-1-Kilo-Ayda-5-Kilo-Verdiren-Diyet-Listesi
Haftada 1 Kilo Ayda 5 Kilo Verin

Kapat