Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?
7 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.571 kez okundu.

cilt-sıkılaştırma-2

Yaşınız artık otuzlu yaşlara adım attığında zamanın getirdiği etkiyle birlikte cildiniz eski sıklığını kaybeder ve böylelikle sarkmalar oluşmaya başlar. Cilt sıklaştırma isteği hissiyatı da bu noktadan sonra gelir. Ama gerçekte olması gereken cilt henüz sarkmaya başlamadan ve eski sıklığını kaybetmeden önce yapmaktır. Bu şekilde cilt yapısını besleyerek bu durumun oluşmasını önlemelisiniz. Fakat telaşa gerek yok. Doğal yöntemler kullanarak cildinizin eski sıklığını yakalamasını sağlayabilirsiniz. Birçok bayan doğal yöntemler yerine güzellik merkezlerini tercih ediyor. Fakat çoğu insan bilinçsiz olduğu için bu konuda yeterli bilgiye sahip değil. Kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan gerdirme yöntemleri zaman içerisinde ters teperek cildin sarkmasına sebep olabiliyor. Ya da uygulama sırasında cilt yüzeyinde kalıcı yaralar meydana gelebiliyor. Bu yüzden olabildiğince doğal yöntemler kullanarak cildinizdeki kırışıklıkların giderilmesini amaçlayın. Böylelikle hem sağlıklı bir cilde sahip olursunuz hem de kimsayal maddelerin yüzünüzde yara bırakma olasılığından kurtulmuş olursunuz. Doğal yollar sayesinde cildin nasıl sıkılaşabileceğine adım adım göz atalım…

cilt-sıkılaştırma-3

  • Cilt bakımına özen gösterilmeli ve bakım aksatılmamalıdır. Cilt günde iki kez temizlenmeli ve gerekli nem ihtiyacı karşılanmalıdır.
  • Sarkan cilt yüzeyine gül suyu iyi gelir. Gül suyu, cildin toparlanmasına ve yapısını desteklemekte önemli rol oynar. Cilt bakımı yapıldıktan sonra gül suyu ile cildinize tonik hazırlayın. Sonrasında cilt yapınıza uygun bir nemlendirici kullanın.
  • Her gün yapabileceğiniz yüz egzersizlerini öğrenin. Ayrıca yer çekiminin tersine olacak şeklilde masaj uygulayarak cildin duruşu sağlanmalıdır.
  • Cilt yapınıza uygun olan doğal maskenin içeriğine elma sirkesi ilave edin. Elma sirkesi, ciltte bozulan yapı taşlarının onarılmasında ve toparlanmasında önemli rol oynar. Yine elma sirkesini tonik olarak da kullanabilirsiniz. Kokusu biraz sert olsa da güzellik için bu kokuya katlanmalısınız.
  • Cildin sıkılaştırılması için vitaminlerden destek alabilirsiniz. Örnek verecek olursak eğer E vitamini kesinlikle cilt için ideal bir bakım ürünüdür. E vitaminini ister maskelere ilave edin isterse sade şekilde uygulayın.
  • Buğday yağı da aynı E vitamini gibi cilde iyi gelen bir bakım yağıdır. Buğday yağından cildinize damlatacağınız iki damlayla hem cilt sarkmalarını hem de kırışıklıkları masaj yaparak yok edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Seçimi
Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Seçimi

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sacin-saglikli-uzamasi-icin-dogal-maske-onerileri
Saçların Sağlıklı Uzaması İçin Doğal Öneriler

Kapat