Cinsel İlişkinin Faydaları

Cinsel İlişkinin Faydaları
25 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.429 kez okundu.

Bedenimiz bizim için harikalıklar ile dolu bir makinedir aslında. Onun fonksiyonları keşfetmek, nasıl çalıştığını ve reaksiyonlarını bilmek bizim şahsi görevimizdir. Uzuvlarımızın özelliklerini kullanmadığımız zaman onlarda kabiliyetlerini azaltmakta ve uzun seneler sonrada yitirmektedir. Bu yüzden içimizdeki potansiyel enerjiyi dışarı vurmamız bizim tamamen insanı bir aktivite olacaktır.

Cinsel İlişkiye girmek bizim tam anlamı ile vücudumuzu kullanabilmemiz anlamına gelir. Çünkü ilişki esnasında vücudumuzun her yerini kullanılır ve aslında iç güdüsel olarak içimizden geldiği gibi oluruz. Tepeden tırnağa tüm fonksiyonlarını kullandığımız vücudumuz, kendimizi partnerimizin ritmi ve uyumuna bırakarak haz alma odaklı hareket ettiği zaman bir çok faydasını görebileceğimiz cinsel ilişkiden inanılmaz haz alabiliriz.Normal Doğumdan Sonra Cinsel İlişki

Yarım saatlik bir cinsel ilişki sonrasında 200-300 kalori yakan vücudumuz hem sağlık acısından hemde manevi olarak rahatlamaya neden olmaktadır. Cinsel ilişki sırasında tüm vücut çalıştığı için verimli bir egzersiz yapmışcasına kaslarımız çalışır ve düzenli olarak yapılan cinsel ilişkiler neticesinde vücut formda gözükür.

Vücudumuzdaki bir çok hastalığın da psikolojik olduğu bilim insanları tarafından açıklanmıştır. Bu yüzden psikolojik ve bedensel sağlığı korumak adına düzenli bir cinsel ilişki hayatımız boyunca eksik edemeyeceğimiz bir aktivite olmalıdır.Yapılan araştırmalara göre düzenli cinsel ilişkiye giren kadın ve erkeklerde kalp ve damar hastalıklarına yakalanmama, felç riskine karşı direnç, daha dinç ve bağışıklığı yüksek bir bedene sahip olma gibi özellikler tespit edilmiştir. Ayrıca cinsel ilişki esnasında salgılanan hormonlarda kas ve kemik sağlığının korumasına, uyku düzeninin oluşmasına neden olmaktadır.

Düzenli ilişkiye giren bayanlarda adet sancısının azalması ve düzene girmesi, leğen kemiği kaslarının gelişmesi, vajinal kuruluğun azalması gibi olumlu etkiler de gözlenmektedir.

İnsan kendi bedenini tanıdığı taktirde her türlü sorun ile mücadele verebilir. Hayatı boyunca daima pozitif olmayı deneyerek  ve doğuştan içerisinde var olan marifetlerini dışarı çıkarta bilmelidir.

Karşı cinsimizden alacağımız enerji ile bütünleşmek yaşarken üzerimize aldığımız negatif enerjiyi evrene yollamayı ve ruhsal olarak rahatlayarak arına bilmemize imkan vermektedir. Ters kutupların birbirini çektiği dünya düzeninde en kıymetli varlık olan insanın bedenini keşfettiğinde yapabileceklerini deneyerek bulması gerektiğini düşünerek sizinde içinizdeki marifetleri partneriniz ile paylaşmayı tavsiye etmekteyiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kilo-aldim-nasil-zayiflarim
Kilo Aldım Nasıl Zayıflarım Diyenlerden misiniz

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
hamilelik-sonrasi-kilo-kaybi
Hamilelik Sonrası Kilo Kaybı

Kapat