Civanperçemi Adet Söktürücü

Civanperçemi Adet Söktürücü
19 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 4.546 kez okundu.

Doğanın mucize bitkilerinden biri olan civanperçemi, birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Kadın hastalıklarının tedavisinde, adet sancılarının azalmasında, kistlerin küçülmesi ve yok olması ve adet düzensizliğinde en çok önerilen bitki çaylarından biri civan perçemidir. Bu çayın tüketimine, adet döngüsünün başlaması gereken günden 3 gün önce başlanmalıdır. Bunu hesaplamak için bir önceki adet olduğunuz tarihi baz alabilirsiniz. Civan perçemi çayı hamilelere ve emziren annelere önerilmektedir. Ancak bu çayı 3 ay düzenli olarak içtikten sonra hamile kaldığını söyleyen kadınların sayısı hiç de azımsanacak oranda değil. Bu çayın yumurtalık tüplerinde bulunan iltihaplanmaların temizlenmesini sağladığı da bilinmektedir. Hakkında birçok araştırma yapılan civanperçemi çayı, kadınlar tarafından özellikle adet söktürücü özelliği ile kullanılmaktadır.

Yapmanız gereken büyük bir kupaya kaynatılmış içme suyunu koyup içerisine bir tutam civanperçemi çiçeği atmak ve yaklaşık 10 dakika demletip, suyu süzdükten sonra çayını içmek. Her seferinde taze olarak hazırlanması ve sıcak ya da ılık olarak tüketilmesi tavsiye edilir. Sabah ve akşam, aç karna, günde 2 bardak içmeniz önerilir. Civanperçemi çayı, adet düzensizliği ve iltihaplanmalar için içiyorsanız, düzenli olarak 3 ay kullanabilirsiniz. Bu çayın, hamile kalmayı sağladığı da söylenmektedir. Ancak gebe olduktan sonra kullanılması tavsiye edilmez. Düşük riskini arttırabilir.

Civanperçemi adet söktürücü özelliğinin yanında, sancılı geçen adet döngüleri için de önerilmektedir. Eğer adet döneminizde sıkça ağrı kesici kullanmak zorunda kalıyorsanız, siz de civan perçemi çayını deneyebilirsiniz. Adet sancıları için, adet olmayı beklediğiniz günden 3 gün önce bu çayı içmeye başlayıp, adetiniz bitene kadar uygulayabilirsiniz. Bu çay, menopoz dönemindeki kadınlara da önerilmektedir. Aslında tüm kadınların hayatlarında birkaç kez bu çayı mutlaka içmeleri önerilir. Yumurtalıklarda içten bir temizlik yapmak için ve bölgede oluşabilecek iltihapları önlemek ya da oluşmuş iltihaplanmaları vücuttan atmak için civanperçemi çayını deneyebilirsiniz. Bu bitki, rahim içini yani döl yatağını en iyi şekilde etkileyen çay olarak bilinmektedir. Tüm bu özelliklerinin yanında bu çayı ayrıca; apseler ve diş iltihapları, böbrek iltihaplanmaları, soğuk algınlığı, ateşlenmeler, menopoz döneminde oluşan sıkıntılar için de tercih edebilirsiniz. Bu kür, İbrahim Saraçoğlu’nun adet düzensizlikleri ve adet sancıları için önerdiği bir kürdür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Karbonat Maskesi
Karbonat Maskesi Ve Sağlık İçin Faydaları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
saglikli-sekilde-10-kilo-vermek-istiyorum
Sağlıklı Şekilde 10 Kilo Vermek İsteyenler Buraya!

Kapat