Daima Güzel Kokan Kadınların Sırrı

Daima Güzel Kokan Kadınların Sırrı
21 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.367 kez okundu.

Dış görüntü kadar, çevreye yayılan kokuda oldukça önemlidir. Hem erkeklerin hem kadınların doğal vücut kokularına dikkat etmesi gerekir. Çevreye gönderilen hafif ve hoş kokular, yanından geçtiğiniz her insanda olumlu izlenim bırakmanızı sağlayacaktır. Güzel kokmak için gün boyu dayansın diye, ağır parfümler kullanmanız veya gün içinde defalarca tekrar parfüm sıkmanız gerekmez. Kendi teninize uygun kokuyu bulmak ve bu kokuyu doğru şekilde kullanmak, gün içinde kokunuzun kalıcı olmasını sağlayacaktır. Ayrıca her gün düzenli olarak duş almak gerekir. Çünkü saçlarda ve koltuk altı gibi bölgelerde kullanılan ürünler, ter kokusu ile karıştığında dayanılması güç bir koku meydana getirir.

güzel-kokan

Parfümü Doğru Kullanmak
İlk olarak Yaz aylarında daha fresh kokular tercih etmek, Kış aylarında ise daha ağır kokular kullanmak gerekir. Parfümü doğru kullanmak için sabah duş aldıktan sonra bilek içlerine, ense bölgesine bir defa sıkmak yeterli olur. Yine saçın tepe bölgesine tek bir fıs parfüm sıkmak saçlarında güzel kokmasını sağlar. Parfüm sıkılan bölgelere elle temas etmek veya sürtmek, kokunun dağılmasını hatta sürtünme etkisi ile değişmesini sağlar.
İç Çamaşırlarının Olduğu Çekmeceye Kokulu Sabun Yerleştirmek
Vücudun kendiliğinden güzel kokması için parfüm kullanmak yeterli değildir. İç çamaşırlarının olduğu çekmecelere kokulu sabunlar veya sürekli kullandığınız parfümlerin boş şişesini yerleştirebilirsiniz. Bu sayede çekmecede bulunan çamaşırların tamamı, hafif ama hoş kokacaktır. Parfüm sıkmayı unuttuğunuz anda dahi çevreye hoş kokular yayacaksınız.

güzel-kokan-2

Kokulu Nemlendiriciler Kullanmak
Her zaman güzel kokmanın diğer sırrı ise vücudunuzu nemlendirmek için kullandığınız nemlendiricinin, kokulu olmasıdır. Yasemin veya melisa içeren nemlendiriciler hem hafiftir hem uzun süre koku yayar. Tüm beden sürülen nemlendirici ise hem vücudunuzun nemlenmesini hem mis gibi kokmasını sağlar.
Ağız Kokusunu Önlemek İçin
Gün içerisinde tüketilen değişik gıdalar ve içilen kahve, ağız kokusunu kaçınılmaz hale getirir. Bu kokuyu önlemek amacı ile hazır veya doğal gargaralar kullanmak faydalı olur. Hazır gargara kullanacakların, alkol içermeyen markalara yönelmesi tavsiye edilir. Ev yapımı gargara ise adaçayı ile hazırlanabilir. Ağız bakterilerini önlemekte oldukça etkili olan adaçayı, boğaz enfeksiyonlarından korunmanızı da sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

Kapat