Dengesiz Beslenmenin Yol Açtığı Rahatsızlıklar

Dengesiz Beslenmenin Yol Açtığı Rahatsızlıklar
9 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.687 kez okundu.

Dengesiz Beslenmenin Yol Açtığı Rahatsızlıklar

Hafif, sağlıklı ve mutlu yaşamayı kim istemez ki! Mutluluğu herkes başka yerlerde arar durur. Kimi işinde, kimi bir eş ya da sevgilide, kimi yemekte, kimi sporda… Evet, bizim de bu yazıda üzerinde duracağımız noktalar bunlar diye düşünüyorum.

Günlük stres almış başını giderken kendimize ne kadar iyi bakabiliyor, mutluluğumuz için ne yapıyoruz? Kendimizi yemeye verebiliyoruz mesela. Dengesiz beslenip, bedenimiz bundan alarm verinceye kadar durmuyoruz. Egzersiz mi? Fazla üşengeciz. Sonra da neden mutlu değilim, bedenim nasıl böyle değişti, nasıl ağırlaştı… Bu tür şikayetler ediyorsanız dengesiz beslenmenin yol açtığı rahatsızlıklar dan biri olan obeziteye doğru yol almış olabilirsiniz. Obezite her yaşta olabilecek bir beslenme rahatsızlığı.

Sadece kendi problemiyle kalmaz aynı zamanda beraberinde başka rahatsızlıkları da beraberinde getirir. Kalp damar rahatsızlıkları, kendini beğenmemeden kaynaklanan psikolojik problemler ve bel fıtığı gibi. Vücudun alması gereken besinleri almadığımız ve hiç egzersiz yapmadığımız takdirde başımıza gelebilecek bazı tehlikelere de istemeden açık olduğumuzu belirtmekte fayda var. İhtiyaç duyulan besinler tüketilmediği taktirde obezite başka aşırı zayıflık da karşılaşılacak diğer bir rahatsızlık.

Kolesterol örneğin; Yaş ilerledikçe ortaya çıkan dengesiz beslenmeye bağlı bir diğer problem, Damar sertliği oluşumunda risk taşıyan bir molekül. Şeker hastalığı da dengesiz beslenmeye bağlı bir rahatsızlık. Bu hastalığın farklı birkaç nedeni olabildiği gibi, taşıyabileceğinden fazla kilosu bulunanlarda sık görülen bir hastalık.

Fastfood denilen yiyecekler, obezite, kolesterol oluşumunda oldukça etkili bir beslenme şekli. Bu tür hazır besinlerden uzak durup ev yemeği tercih edildiği ve egzersiz yapıldığı taktirde obezite, obeziteye bağlı şeker, bel fıtığı, psikolojik problemleri de;  kolesterol, aşırı zayıflık gibi rahatsızlıkları da büyük ölçüde kendinizden uzak tutup, hafiflemiş, sağlıklı, mutlu bir bireye dönüşebilirsiniz.

            İşte Dengesiz beslenmenin yol açtığı rahatsızlıklar. Bu tür hastalık risklerinin ortadan kalkmasını istiyor ve mutluluğu yemeye bağlı kılıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Egzersiz ve dengeli beslenme bir çok rahatsızlığı büyük ölçüde engellediği gibi hafif, sağlıklı ve mutlu bir bireye de dönüşebilme de en büyük etken.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
30 Günde Toksinlerden Kurtulun
30 Günde Toksinlerden Kurtulun

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yuzu-zayif-gosteren-makyaj
Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Teknikleri

Kapat