Diyet Hataları

Diyet Hataları
12 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.195 kez okundu.

Diyet Hataları

Diyet uygularken en doğru yöntemin az beslenmek olduğunu biliyorsanız ve bunun yanında diyetinizi destekleyen şeylerden kaçınıyorsanız; kilo vermeniz mümkün olmaz. Yaptığınız hatalar verdiğiniz kiloların bir müddet sonra yeniden vücudunuza yerleşmesine neden olur.

Hızlı diyetlerin asla sonuç getirmeyeceğini bilmelisiniz. Bir hafta içinde 10 kilo verdirmeyi vaat eden diyetler genellikle sağlıksız diyetlerdir. Bu diyet türlerinden mümkün olduğu kadar kaçınmalısınız.

Sabah kahvaltı etmediğinizde gün boyu yorgun ve aç kalırsınız. Bu nedenle sabah kahvaltıları sıkı bir şekilde yapılmalı ve gün içinde daha az yemek tüketilmelidir. Diyette en önemli öğün sabah kahvaltısıdır. Kahvaltı öğünü atlanmamalıdır.

Ara öğünlerde abur cuburdan uzak durmazsanız kilo veremezsiniz. Ara öğünlerde tatlılar, cipsler ve börekler tüketirseniz asla kilo veremezsiniz. Ara öğünlerde meyve yemek diyetiniz için daha verimli sonuçlar getirir.

Bol miktarda su içmek diyet için son derece önemlidir. Su içmezseniz metabolizmanız hızlanmaz ve dolayısı ile kilo vermenizde zorlaşır. Gün içinde 8 bardak su içmeye özen göstermelisiniz. Su içmemek vücudunuza başka yönlerden de zarar vermektedir.

Süt ürünleri tüketmeniz diyet aşamasında oldukça önemlidir. Peynir, yoğurt ve süt gerekli olan kalsiyumu vücudunuza almanızı sağlar. Bunlardan mahrum kalırsanız yağ yakımı meydana gelmez.

Sürekli tartılmak oldukça yanlış bir harekettir. Diyet yaparken her gün tartılırsanız mutsuz olursunuz. Haftada bir kere tartılmak kilonuzu kontrol altında tutabilirsiniz.

Atıştırmalık yiyecekler çok zararlıdır. Kilo vermenizi zorlaştıran abur cuburlar özellikle de ofis ortamında daha fazla kilo almanıza neden olur.

Diyeti destekleyen en önemli faktör; spordur. Diyet yapmanın yanı sıra sporada önem vermelisiniz. Spor yapmazsanız diyet yapmanızın hiç bir anlamı kalmaz. Spor yapmayarak 1 ayda 5 kilo vermeyi beklemeyin.

Kendinize koyacağınız hedefler son derece gerçekçi olmalıdır. Bir haftada 5 kilo vereceğim hedefi oldukça saçma bir hedeftir. Motivasyonunuzu yüksek tutmak için akla yatkın hedefler koymalısınız.

Yapılan başlıca en büyük hatalar

1-Moda diyetleri uygulamak
Sırf herkes yapıyor diye diyet yapıyorsanız ve etkili diye tercih ediyorsanız hataya düşebilirsiniz.

2-Kahvaltıyı atlamak
Yapılan en büyük diyet hatalarından bir tanesi de kahvaltı öğününü atlamak oluyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
haftada 2 kilo
2 Haftada 4 Kilo Verin !

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
beyaz-disler-nasil-olur
Beyaz Dişler Nasıl Olur

Kapat