Doğal El Kremi Yapımı

Doğal El Kremi Yapımı
18 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 4.879 kez okundu.

Evde Yapılan El Kremi

  •    Artık insanlar her şeyin doğalını aramaya başladı, o kadar çok uzman doğal beslenin, organik ürünler kullanın gibi tabirler kullandılar ki herkesin bir anda bilinçaltında doğal yaşam oturmaya başladı. Hatta bu doğallık öyle boyutlara geldi ki artık cilt bakımı, el bakımı malzemelerimizi bile kendimiz hazırlamak ister hale geldik. Şimdi sizlere evde rahat yapılabilen doğal el kremi tarifini yazacağım.
  •    Öncelikle ufak bir tencere, kapağı güvenle kapanabilen cam kavanoz ve bir adet de miksere ihtiyacımız var. Malzemelerimiz; doğal bal mumu, arıtılmış su bir miktar yağ ve içerisinde E vitamini bulunan T-50 yağına ihtiyacımız olacak. Buradaki yağ seçimini dikkatli yapın, jojoba yağı sizin için daha iyi bir seçim olacaktır. Buradaki bal mumunun faydası ise içeriğimi yoğunlaştıracaktır ve ciltte tutunmasını sağlayacaktır. Birçok kremin içine uzun ömürlü olması açısından kimyasal maddeler eklenir. T-50 sayesinde biz doğal koruyuculu bir krem elde etmiş olacağız. Bu karışımın içine gül ve lavanta suyu ekleyerek daha etkili ve güzel kokulu bir hale de getirebilirsiniz.

Doğal El Kremi Hazırlanışı

  •    Öncelikle kullanmak üzere olduğumuz bütün malzemeleri hijyenik olması açısından sıcak su ile iyice temizlemek gerekiyor.
  •    Seçmiş olduğunuz yağı ve o yağın çeyreği kadar bal mumunu tencereye atın ve hafif ateşte pişirmeye başlayın. Yalnız karışımın başından ayrılmayın bal mumu yanıcı özelliği nedeni ile tutuşabilir. Bal mumunun vücudunuza değmemesine dikkat ediniz.
  •    Bal mumu eridikten sonra 4-5 dakika soğutun, döktüğünüz yağın yarısı oranında arıtılmış suyu kaba ekleyin. Bütün malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra 15 dakika bekletin. Bekleme işleminden sonra az daha karıştırın.
  •    Hazır kremimizi sağlam bir cam kavanoza koyarak ağzını iyice kapatın, güneş görmeyen serin bir odada saklayın. Bu kremi 1 ay boyunca düzenli olarak kullanın, kremi bir aydan fazla saklamayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kızıl-saçlara-uygun-makyaj-teknikleri-3
Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Teknikleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sivilce-nasil-gecer
Sivilce Nasıl Geçer

Kapat