Doğal Saç Boyası

Doğal Saç Boyası
29 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 12.820 kez okundu.

 

Doğal Saç Boyası Yapımı

  • Saç bakımı bayanların vazgeçilmezidir, her şeyin doğalını kullanmaya başlamışken saç boyamak için de doğal yapım maskeleri kullanmak gayet mantıklı olacaktır. Doğal yollar ile kullanılan boyalar sayesinde saçlarınız beslenecek, güçlenecek ve aynı zamanda bakım yapmış olacaksınız. Evinizde bulunan malzemeler ile yaptığınızdan içerisinde kimyasal bileşenler yer almaz, bu da saçınızın yıpranmasını önlemektedir. Her kişiye özel doğal saç boyası yapımı için sizlere birkaç güzel tarif vereceğim.

dogal-sac-boyasi

Beyaz Saçlara Doğal Saç Boyası Yapımı

  • Zaman her şeyi alıp götürdüğü gibi saçlarımızın rengini de alarak yerini beyaz bir kar örtüsüne bırakmaktadır. Beyaz saçlara doğal saç boyası yapımı için birkaç ceviz kabuğunu havanda döverek un haline getiriyoruz, ceviz ağacından alınan yaprakları sıcak suda kaynattıktan sonra süzüyoruz. Ezdiğimiz ceviz kabuğundan bir yemek kaşığı ekleyerek saçlarımıza uyguluyoruz ve 1 saat kadar bekletiyoruz. 1 ay boyunca her hafta bu boyayı uygularsanız beyazlayan saçlarınız koyulaşmaya başlayacaktır.
  • Bir diğer tarifimiz yine cevizden olacak. Cevizin dış kabuğunu sıcak suda haşlayın, içerisine 1 yemek kaşığı zeytin yağı ve onun yarısı kadar kuru maya ilave edin. Karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürüp 2 saat kadar bekletin. Bu maske de beyaz saçları önlemeye yardımcı olacaktır.
  • Bu yöntem biraz kokulu olacak kusura bakmayın 🙂 bir tane soğan ve beş diş sarımsağı iyice ezin, bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir tane yumurtanın sarısını ekledikten sonra krem haline gelene kadar karıştırın. Bu maskeyi saçınıza sürün, 1 saat bekletin ve ılık su ile saçınızı yavaşça yıkayın. Beyaz saçlardan doğal saç boyası tarifleri ile kurtulacaksınız.

Sarı Saçlar için Doğal Saç Boyası Yapımı

  • Sarı çok dikkat çekici ve güzel bir renk, bu yüzden günümüzde birçok bayan sarı saça bayılıyor. Sarı saçlar için doğal saç boyası yapımı papatya sayesinde çok kolay yapılıyor. Bir avuç kadar papatyayı aktarlardan alarak ya da toplayarak sıcak su bulunan çaydanlığa atın. Üzerine bir miktar zeytin yağı ekleyin, su yüzünde zeytin yağı görene dek ekleyin, genelde 1 yemek kaşığı yeterlidir, isterseniz 2 de yapabilirsiniz. 2 saat boyunca kısık ateşte kaynadıktan sonra 24 saat bekleyin ve saçlarınıza sürün. Bu maskeyi sürdükten sonra güneş olan bir bölgede bir süre bekleyin, özellik bahar ve yaz ayında uygulanırsa daha etkili oluyor. Gördüğünüz gibi işlem çok basit, doğal bir sarışın olmanız artık an meselesi.

Kahverengi Saçlar için Doğal Saç Boyası Yapımı

  • Kahverengi saçlar özellikle olgun bayanların tercih ettiği ve efendiliği simge eden bir renktir. Bu yüzden kahverengi saçlar için doğal saç boyası yapımı da bizim için önemlidir.
  • Bir bardak suyu dolduracak kaadar adaçayını demliyoruz ve posasını atıyoruz. Aynı şekilde karanfili de demleyerek süzüyoruz ve iki suyu karıştırıyoruz. Bu iki karışımın içerisine kına atıyoruz, saça sürecek kıvama gelene kadar kınayı göz kararı atmanız gerekiyor. Saçınızda 1 saat beklettikten sonra yıkayın ve kahverengi saçlara kavuşun.

Siyah Saçlar için Doğal Saç Boyası Yapımı

  • Sarı, kahverengi, beyaz renk derken geldik diğer popüler rengimiz olan siyah renge. Her gün sıklıkla içtiğimiz siyah çay ve adaçayını bir fincan kadar sıcak suyun içerisine atarak 15 dakika demlenmesini bekliyoruz. Demlenme işlemi bittikten sonra süzün posaları maske olarak kullanıyoruz. Haftada 1-2 defan kullanarak saçlarınızdaki beyazların azaldığını ve diğer renklerin de siyahlaştığını fark edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Akdeniz Diyeti Nedir
Akdeniz Diyeti Nedir?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gül-suyu-faydaları-3
Gül Suyunun Faydaları

Kapat