Doğal Yollarla Gripten Kurtulma Yolları

Doğal Yollarla Gripten Kurtulma Yolları
30 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.924 kez okundu.

Doğal Yollarla Gripten Kurtulma Yolları

Kış geldi çattı sağlığınıza dikkat etmezseniz bu soğuk günlerde gripe yakalanmanız kaçınılmaz olacaktır. Peki ama gripten doğal yollar ile gripten nasıl kurtulabilirsiniz göz atalım.

SİZDE DOĞAL BİR ŞEKİLDE GRİPTEN KURTULMA YOLLARINI ARAYANLARDAN MISINIZ?

Grip, en çok hava ve temas ile bulaşan bir bulaşıcı hastalıktır. Hasta, hapşırdığı veya öksürdüğü anda on binlerce virüs havaya karışır. Sağlıklı bireylerde o havayı soluyarak bu virüsü bu şekilde kendi vücutlarına çekerler. Hasta birinin telefon, masa, kapı kolu, merdiven korkulukları ve benzeri yerlere dokunmasıyla, sağlıklı insanlardan buralara temas haline geçtikleri anda bu virüsü eline alır. Ellerini burunlarına, ağızlarına, gözlerine götürdükleri zamanda kendilerine bir güzel virüs bulamış olur, peki bu virüsten doğal bir şekilde kurtulmak için neler yapacağız.

Doğal Yollarla Gripten Kurtulma YollarıDoğal gripten kurtulma yolları aslında en iyi yöntemdir, zira ilaçlarla kurtulmaya çalışırsak vücut bir süre sonra o ilaçları göremez hale gelir. Bunun için doğal yöntemlerle hem bu virüse önlem alacağız hem de kurtulmanın yollarını arayacağız. Hapşırma durumunda ya da öksürme durumunda iken asla ağzınızı elinizle kapatmayın. Muhakkak kağıt mendil kullanmaya özen gösterin ve derhal mendili imha edin. Ellerinizin temizliği çok önemlidir. Çoğu virüs grubu dokunma ile geçmektedir. Yıkamayacak durumda iseniz mutlaka alkol içerikli temizleme ürünleriyle ellerinizi ovuşturun. İçebildiğiniz kadar bol su için, bol su vücuttaki çeşitli bakterileri idrar veya ter yoluyla atacaktır. Bir diğer önemli doğal gripten kurtulma yolları ise egzersiz yapmaktır. Bu egzersiz kalbin şiddetli bir şekilde kan pompalaması olayını hızlandırır, böylece nefesinizi hızlı almaya başlar ve buda akciğere oksijenin hızlı bir şekilde taşınmasını sağlar. Bu şekilde vücut ısısı artacağından dolayı terleme oluşacaktır, hücrelerde bulunan bu sert virüsler doğal olarak hayatlarını yitireceklerdir. Bol bir şekilde sebze ve meyve tüketilmelidir. Bunlar metabolizmayı maksimum seviyede güçlendirir. Mutlaka yoğurtta tüken zira 1 kase yoğurt tüketmek soğuk algınlığını %25-26 azaltmaktadır.

Sakin olun ve rahatlayın. Kendinizi dinlendireceğiniz yaklaşık 25-30 dakika sizi hastalıklara karşı dirençli kılacaktır. Rahatlama olayı vücudun o zararlı virüslerine karşı hareket mekanizmasını şiddetli bir şekilde güçlendirecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gobek-karin-ve-yaglari-eritme-egzersiz-hareketleri
Göbek Karın ve Yağları Eritme Egzersiz Hareketleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
beyaz-disler-nasil-olur
Beyaz Dişler Nasıl Olur

Kapat