Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma
13 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 3.454 kez okundu.

Yıllardır kullandığınız saç renginden sıkıldıysanız ya da şu sıralar kuaföre gitmek için bütçenizi zorlamak istemiyorsanız, doğal yollarla saç rengi açma formülleri ile saçlarda daha açık tonlara sahip olabilirsiniz. Özellikle dibi açık kahve ve sarıya yakın tonlarda olan bayanlar için, vereceğimiz formül sonrasında saçlar en az 2-3 ton açılacak. Yaz mevsimindeyseniz, papatya çayı ile saç rengi açma formülü tam size göre. Neden yaz mevsimi diyoruz çünkü bu kürü uyguladıktan sonra, saçların güneş görmesi gerekiyor. Evde uyguladığınızda saçlarda herhangi bir açılma olmayacaktır. Papatya çayı ile saç açma yöntemi, genellikle genç kızların uyguladıkları bir yöntem olsa da, her yaştan bayan, bu çay ile yazın sahilde güneşlenirken saçlarının rengini bu formül ile açabilir.

Papatya çayı formülünü uygulamak için, aktarlardan papatya çayı satın alabilir, kendi toplayacağınız papatyaları kullanabilir ya da hiç birini bulamıyorsanız, marketlerde satılan poşet papatya çaylarını da kullanabilirsiniz. Ama maksimum etki için doğal papatyaları tercih etmeniz gerekiyor. Yapmanız gereken ise şöyle;

  • Papatyaları yıkayıp temizleyin.
  • Bir tencereye 1 litre su koyun.
  • Papatyaları tencereye atın ve kaynayana kadar yüksek ateşte, kaynadıktan sonra kısık ateşte yaklaşık 15 dakika pişirin.
  • Tencerede soğumaya bırakın.
  • Soğuyunca papatyaların suyunu süzüp, elde ettiğiniz suyu sprey formda bir şişeye alın.

Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra artık sahilin yolunu tutabilirsiniz. Denizden çıktıktan sonra ıslak saçınıza papatya suyunu bolca uygulayıp kendi halinde kurumaya bırakın. Öğle saatlerinde yaparsanız saçlarınızın renginin daha hızlı açıldığını gözlemleyebilirsiniz. Elde etmek istediğiniz tona göre, 2-3 uygulama ile 6-7 uygulama yapabilirsiniz. Papatya çayı ile hazırlanan bu kür, en çok tercih edilen doğal yollarla saç rengi açma formülleri arasındadır.

Saça hiçbir zararı olmadığı için, hemen herkes bu formülü uygulayabilir. Papatya çayı, aynı zamanda saçı besleyen bir formül olduğu için yıpranmış saçlara da iyi gelmektedir. Çok sık ya da çok uzun süre uygulandığında, saçlarda turuncuya kaçan bir ton meydana gelebilir bu nedenle, birkaç ton açılma için 3-4 defa uygulamanız yeterlidir. Siz de yaz sezonu geldiğinde, kuaföre gitmek yerine doğal yollarla saç rengi açma formülünü deneyebilir ve papatya çayını deneyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Bitkisel Yağları Kullanarak Kalıcı Bronzluk
Bitkisel Yağları Kullanarak Kalıcı Bronzluk

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
göz-altı-morlukları
Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözümler ile Elveda

Kapat