Doğru makyaj nasıl yapılır

Doğru makyaj nasıl yapılır

Elbette ki bayanların bir hayli önem verdiği makyaj uygulaması, doğru yapıldığında, daha etkili sonuçlar elde edebilmenizde yardımcı olmaktadır. Bu durumda, doğru makyaj nasıl yapılır sorular iletilirken, cevap adına birkaç uygulama tekniğinden bahsedeceğiz. Kısaca, bu konu hakkında bilgiler, şu şekilde sıralanabilir.

  • Doğru makyaj tekniklerinin seçimi
  • Yüz tipine uygun makyaj uygulaması
  • Tercih edilen makyaj ürünlerinin kalitesi, kullanım kolaylığı ve tonları
  • Cilt tipine uygun ürün seçimi
  • Makyaj için yardımcı ürünler kullanımı

Eğer ki bunlar sağlanırsa, daha doğru bir uygulama gerçekleştirilmiş olacaktır. Mesela, elbette ki ilk olarak makyaja başlamadan önce cilt temizliği yapılması gerekiyor. Cilt, yağdan ve kirden arındırılması ilk adım olarak tanımlanabilir.

Cilt temizliği ve sonrası

Cilt temizliği yapılarak, kurulama gerçekleştirilmelidir. Bu durumda da nem dengesi kaybı olacağından dolayı, cilt tipine uygun olarak bir nemlendirici ürün tercih etmeniz gerekiyor. Nemlendiriciyi de yeterli miktar uygulayarak, makyaja başlayabilirsiniz.

Fondöten ve kapatıcılar

Yukarıda yer alan adımlardan sonra, doğru makyaj uygulaması için, kapatıcılar ve fondöten seçimi önemlidir. Cilt tonunuz uygun bir uygulama gerçekleştirilmesi gerekiyor. Eğer ki, yüzünüzde, kapatılması zor lekeler ve çukurlar var ise bu durumda da kapatıcı kullanmak şart. Hatta gözeneklerin tıkanması ve sağlıksız olması unutulacak olursa, likit kapatıcılar önemli bir yere sahip.

Pudra

Yukarıda ki uygulamadan sonra, sabitleyici olarak pudralar kullanılmalıdır. Diğer öneriler için, sitemizi takip edebilirsiniz.

Doğru makyaj nasıl yapılır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ruj-rengi-nasil-secilir
Kişiye Özel Ruj Rengi Nasıl Seçilir

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
selulit-tedavi-yontemleri
Selülit Tedavi Yöntemleri

Kapat