Doğru Oje Nasıl Sürülür

Doğru Oje Nasıl Sürülür
20 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 5.097 kez okundu.

Oje Sürme Teknikleri

  •     Eller bir kadın için birçok şey ifade eder, kremler, özel sabunlar ve manikürün yanı sıra oje seçimini ve sürme işlemini doğru yapmak gerekir. Birçok kişi oje kullanmadan önce doğru oje nasıl sürülür diye araştırma yapmaya başlar, biz bu araştırmayı yaptık ve şimdi sizlere sunuyoruz.
  •    Öncelikle tırnakların bakımlı olması gerekir, kenarlarda fazladan et kaldıysa onları alın, önceden kullanmış olduğunuz ojeden eser kalmasın. Ojeyi sürmeden önce tırnağa koruyucu sürmek faydalı olacaktır, bu sayede istenmeyen sararma gibi olaylar ile de karşılaşmazsınız. Aksi taktirde yeni ojenin o ihtişamına gölge düşürebilirsiniz.
  •   Kullandığınız ojenin kapağının iyi kapanmış olmasına dikkat edin, hava olan oje kolay bozulur ve sürerken zorlanabilirsiniz. Kullanmaya başlamadan önce biraz sallayın ve kimyasalların karışmasına imkan verin. 
  •   Fırçayı ojenin içine batırırken abartmayın, özellikle fırçanın kıvrık kısımlarına fazla sürmeyin, aşırı oje sürerseniz tırnak kenarlarından taşar ve bu da hiç hoş bir görüntü olmaz. Ojeyi sürerken orta kısımdan yukarı doğru çıkarsanız daha rahat sürebilirsiniz.
  •    Ojeyi sürdüğünüz tırnağınızın dış kısımlarına kesinlikle taşırmayın, eğer etlerinize de oje gelirse o kibar ve asil görüntü yerini bir harabeye bırakabilir.
  •    Bazen ojeleri bir kat sürmek iş görmüyor, bu yüzden 2 hatta 3 kat sürmek zorunda kalabiliyorsunuz. Öncelikle ilk kat kurumadan kesinlikle sürmeyin, hatta gerekmiyorsa 2. Katı bile sürmeyin, fazla oje nedeni ile tırnaklarınız kalınlaşacak, bu yüzden de ojenin çatlaması daha kolay olacaktır. Hatta ojenin kuruması için özel spreylerden varsa onlardan kullanın, bu size hem zamandan kazandırır hem de daha iyi görünür.
  •    Eğer koyu renk ojelerden kullanmayı çok seviyorsanız tırnaklarınızın sağlığı için koruyucu kullanmanızı öneririz.  
  •   Ojenin kuru görüntüsü hoşunuza gitmiyorsa parlatıcı kullanarak canlı bir görüntü de elde edebilirsiniz.    

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
saglikli-beslenme-onerileri
Kadınlara Sağlıklı Beslenme Önerileri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
zayıflama-programı
Zayıflama Programıyla Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Kapat