Dolgun Saçları Koruma Yöntemleri

Dolgun Saçları Koruma Yöntemleri
2 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.949 kez okundu.

dolgun-saçlar-3

Saçın kalitelisini genellikle genetik hususlar belirler. Ardından uygulayacağınız bakım, yapacağınız yöntemler saç kalitesinin devamlılığını sağlamaktadır. Eğer ki doğru olmayan yöntemleri uyguluyorsanız, saçlarınız zaman içerisinde bozulmasına, kırılmasına ve daha evvel ki formunu kaybetmesine neden olacaktır. Fakat doğuştan var olan genetik özelliğiniz yüzünden daima gür ve dolgun saçlara sahip olduysanız, saçlarınızın hep böyle kalması için onlara iyi bakmalı ve hak ettikleri değeri göstermelisiniz. Peki, dolgun saçları nasıl korur ve hak ettikleri gibi davranabiliriz?

  • Saçlar belirli zaman aralıklarıyla uçlarından kesilmeli

Böylelikle saçlar daha sağlıklı uzar ve dolgun görünür. Sadece 2-3 ay gibi sürede bir saç ucunuzdan 2 cm kesseniz bile yeterli olacaktır. Saçlarınızı parça parça ayırarak evinizde bu işlemi yapabilirsiniz. Evde yapılabilecek kesim için en ideal yol, parçalara ayırdığınız saçları burgu şekline sokarak makas kullanmanızdır. Bu şekilde birbirine orantılı bir saçlara kavuşursunuz.

  • Sürekli saç yıkamak faydalı değildir

Hemen hemen her 10 insandan 8’i saçların sürekli yıkanmasını faydalı sanıyor. Tam aksine saçlar için faydalı değildir. Doğal nem dengesini bozarak dolgunluğunu ve hacmini kaybediyor. Bu nedenle günlük duş ihtiyacınızı giderirken saçlarınızı yıkamamaya ve şampuan kullanmamaya dikkat edin.

dolgun-saçlar-2

  • Saçları kuruyken yıkarsanız kırıkları ve kopmaları engellersiniz
    Ayrıca saç bakım ürünlerini kullanarak saçın kaybettiği maddeleri, saça tekrardan kazandırabilmeniz açısından kullanmalısınız. Yine evde hazırlayabileceğiniz doğal saç bakım yağları ile de

bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz.

  • Saç bakım ürünlerini saçınız ıslakken kullanın

Bakımı yapmanızın ardından saçlarınızı kurutarak, büyük ağızlı bir tarak kullanın. Yumuşak hareketler ve çekiştirmeden saçlarınızı tarayın. Sivri ve ince dişli taraklar, saç derisini tahriş eder

ve saçların kopmasına sebep olur.

  • Dolgunluk, doğru nemlendirilmiş ve yumuşak yapılı saçlar için geçerli bir kavramdır

Kremler, saçınıza uygun şampuanlar ve bakım kürleri istediğiniz yumuşaklığı yakalamanıza yardımcı olacaktır.

  • Saç boya malzemelerinin organik olması
    Saçınızı boyarken kullanacağınız malzemeler organik olmalıdır ve boyaların içeriğinde zarar verecek kimyasal maddeler olmamalıdır. Bu tür saç boyaları zaman içerisinde saç telinin dökülmesine, incelmesine ve seyrelmesine sebep olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kabızlığa İyi Gelen Yiyecekler
Kabızlığa İyi Gelen Yiyecekler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yilbasi-makyaji-nasil-olmali
Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Kapat