Dondurma Tatlı İhtiyacını Karşılar Mı?

Dondurma Tatlı İhtiyacını Karşılar Mı?
24 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.814 kez okundu.

Dondurma Tatlı İhtiyacını Karşılar Mı?

Herkesin severek yediği, hatta kadınların belirli dönemlerde krizlerine girdiği tatlı aslında vücut için bir ihtiyaç değildir. Sürekli tüketildiği için bağımlılık yapan şeker vücut için zararlı olduğu gibi, kilo almaya da sebep olmaktadır. Amerika’da yapılan bir deney sonucunda hayatlarından tatlıyı doğum günleri haricinde tamamen çıkaran bir aile 1 yılın sonunda doğum günü pastasını yiyememiştir. Bu gibi bir çok durumla sonuçlanan tatlı şeyler ve şekerden uzak beslenme, insanın sağlıklı olmasına ve bu gelişmeleri fark etmesine neden olmaktadır.

Diyet yapanların ya da tatlı krizine girenlerin tükettiği, çocukların yemeye doyamadığı dondurmalar da tatlılar arasındadır. Katkısız olanları bulunduğu gibi, paketlenmiş olarak satılan katkılıları da bulunmakla birlikte en zararsız ve masum tatlı olarak görülür. Peki, sadece dondurma tatlı ihtiyacını karşılar mı dersek bunun cevabı evet karşılar olacaktır. İnsan tatlı yemeden yaşayabilir hem de daha sağlıklı bir biçimde! Süt ve Salep kullanılarak yapılan dondurma, keçi sütü ya da inek Sütünden, meyveler ya da çikolata eklenerek yapılır. İtalya’nın meşhur gelatosu olduğu kadar ülkemizin de Kahramanmaraş dondurması meşhurdur.

Bebeklere ilk verilen tatlı dondurmadır ve yaz kış herkesin evinde bulunan yaz gecelerinin vazgeçilmezi bir süt ürünüdür. Doğal ve katkısız olanlarını tercih ederek, sadece dondurma yiyerek tatlı ihtiyacınızı karşılaşabilirsiniz. Çünkü yediğiniz sebzeler, meyveler ve gıdalardan zaten tatlı ihtiyacınızı karşılamış oluyorsunuz.

En sağlıklı tatlı dondurma

En sağlıklı tatlı ne diye sorarsanız şüphesiz cevabım dondurma olacaktır. Sağlıklı bir insan her gün vücudunun ihtiyacı olan besinleri almalıdır. Hemen her besin grubundan yeterli kadar alması gerekmektedir. Bunu yapan insanların tatlı ve talı ürünlerine ihtiyacı yoktur aslında. Çok tatlı alan bir vücut gün içerisinde bunu yakamaz ve buda size yap olarak geri döner. Peki ama tatlı ihtiyacınızı baklava, sütlaç, çikolata gibi ağır besinler yerine dondurma gibi kalorisi diğerlerine göre daha az olan unlu tatlıların yerine daha hafif bir tatlı denemeye ne dersiniz? Bunun için hamurdan yapılmış ağır tatlılar yerine tatlı ihtiyacınızı sade hafif bir dondurma ile bastırabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sivilceler
Sivilceleri İyileştiren Gıdalar

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Seçimi
Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Seçimi

Kapat