Dudak Makyajı Tavsiyeleri

Dudak Makyajı Tavsiyeleri
8 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.624 kez okundu.

Dudak Makyajı Tavsiyeleri

Gün içerisinde daha iyi görünmek ve günü daha mutlu ve kusursuz tamamlamak için makyajınıza olduğu kadar ruj seçiminize de dikkat etmelisiniz.Ruj makyajda ki son dokunuş olarak bilinir, makyajınız bittiğinde son olarak rujunuzu sürer ve tamamlarsınız. Makyaj tamamlayıcısı olması bakımından uygun renk seçimi çok önemlidir. Ruju saç ve ten renginizin dışında elbise seçiminize göre de belirlemeniz gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere dudak makyajı nasıl yapılır ve dudak makyajı için tavsiyeler vereceğiz. Ruj bazen tek başına bile tüm ilgiyi sizde toplayabilir bazen siyah bir elbise üzerine çekilen kırmızı bir ruj sizi daha sexi ve alımlı yapacaktır. Daha güzel görünmek ve kendinizi daha mutlu edebilmek için makyajınız kadar ruj seçimize de özen gösterin. Doğru tercihler yaparak daha alımlı olabilirsiniz, her şeyden önemlisi kendinizi daha huzurlu hissetmek gibisi yoktur.

En iyi dudak makyajını yapabilmek için dudak kalemi ile dudağınızın çevresinde bir hat oluşturun. Bunu yapmamızda ki amaç dudağınızın şeklini tam olarak ortaya çıkarmak. Bu sayede isteğiniz doğrultusunda dudaklarınızı daha dolgun veya ince gösterebilirsiniz. Kalemin ucunu açık ve sivri tutarsanız bu işlemi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Dudak Makyajı TavsiyeleriNasıl Bir Ruj Kullanmalı

Dudak kalemi ile çizim işlemini bitirdikten sonra rujunuzu seçtiyseniz eğer son olarak rujunuzu sürerek bitirebilirsiniz.  Eğer normalden daha ince bir dudağa sahipseniz daha kalın göstermek için dolgunluk veren özel rujları tercih edebilirsiniz. Bu işlemleri fırça kullanabilirsiniz bu sayede ruju dudaklarınıza daha kolay yedirebilirsiniz. Son olarak da dudak parlatıcılar yardımı ile daha parlak bir dudak sahibi olabilirsiniz. Parlatıcıları tek başlarına da kullanabilirsiniz.

Dudak Makyajı Tavsiyeleri

  • Dudakları daha kalın olanlar için dudak kalemi yardımı ile inceleştirme yapılabilir, bunun için dudak kalemini ince sürmelisiniz.
  • Tam tersine dudaklarınız inceyse ve siz daha kalın görünmesini istiyorsanız dudak kalemini sürerken biraz daha dışarıdan çekmeye özen gösterin bu sayede dudaklarınız daha olgun gözükecektir.
  • Dudak kalemi seçiminde de dikkatli olmalı ve dudaklarınızda kullanacağınız ruj rengine göre seçim yapmalısınız.Tam aksine farklı zıt bir renk seçerseniz ortaya hoş bir tablo çıkmayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Qzone İnceltici Krem İle Zayıflama
Qzone İnceltici Krem İle Zayıflama

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
jojoba-ve-karabas-yaginin-faydalari
Jojoba ve Karabaş Yağının Yararları

Kapat