Dukan Diyeti

Dukan Diyeti
12 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.844 kez okundu.

Dukan Diyeti

Fazla kilolar her çağda saklık sorunlarını beraberinde getirmiştir. Son zamanlarda fazla kilolar görüntü olarak ta insanları rahatsız etmektedir. Bu yüzden insanlar artık zayıflamak için günlerce aç kalmakta. Eski dönemlerde özellikle köylerde, kilolu gelinler çok güzel olarak gözlere görünmüştür. Kilolu olması o insanlar için sağlıklı anlamına gelmekteydi. Ancak fazla kilolar sağlıklı olmanın aksine hastalıklara yol açabilmektedir.

Obezite bu hastalıkların en başında gelmektedir. İnsanlar bu sağlık sorunlarının farkına vardıklarında daha fazla bilgi edinmek için araştırma yapmaya başlamıştır. Bununla birlikte kilo verme çalışmaları başlamıştır. Her insan farklı yollar izlemektedir. Bu yöntemlerden bir tanesi ise Dukan Diyetidir. Sizlerde Dukan diyeti ile kolayca kilo verebilirsiniz. Bir çok kişi bu diyet yöntemi ile aldıkları kiloları kısa sürede vermektedir.

Dukan Diyeti, Pierre Dukan isimli bir tıp doktorunun kendi ismini verdiği bir yöntemdir. Dukan diyetinin esası, diğer diyet programlarının aksine listeden eti çıkarmamasıdır. Tamamen protein üzerine kurulan diyet programında mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Dukan diyeti 4 aşamadan oluşmaktadır. Bu diyet uygulanırken amaçlanın esas, kişinin diyette olduğunu bile fark etmemesidir. 4 aşamadan oluşan Dukan Diyetinde 100 besine yer verilmektedir.

  1. Aşama:

Atak Aşaması: 2- 7 gün arasında sürmektedir. 68 adet yüksek proteinli besinler tüketilmektedir. Bu besinler pişirilirken bitkisel ve hayvansal yağların kullanılması yasaktır. Izgara veya fırında pişiriliyor ve kesinlikle tuz eklenmiyor.

  1. Aşama:

Seyir Aşaması: Bu aşamada besin sayısı 100 e yükseliyor ve çeşitli sebzeler ekleniyor. Bu aşamada 1 gün saf protein tüketilirken 1 gün protein ve sebze birlikte tüketilir. Günlük en az 30 dakika yürüyüş yapılmalıdır.

  1. Aşama:

Sağlamlaştırma Aşaması: Bu aşamada yeni meyveler ve tatlar eklenmekte. 2 dilim tam tahıllı ekmek yiyebilir, bir miktar makarna veya pirinç tüketebilirsiniz.

  1. Aşama:

Dengeleme Aşaması: 4. aşamada hedeflenen, 3 aşama boyunca edinilen beslenme alışkanlıklarını sürdürülmesi amaçlanmıştır.

Sizlerde Dukan diyeti ile kilolarınıza elveda diyeceksiniz. Diyetin özelliklerini çok iyi bir şekilde kavradığınızda kilo vermek daha kolay olacak. Size verilen diyet listesini en iyi şekilde uygulayın ve çok kısa sürede istediğiniz kiloya ulaşın. Bir çok kişini deneyip başarıya ulaşmasından dolayı bizde sizlerde öneriyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sivilceler için maske
Suna Dumankaya Güzellik Sırları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Öksürük Şurubu Yerine Ananas Suyu
Öksürük Şurubu Yerine Ananas Suyu

Kapat