Düşük Kalorili Bir Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet

Düşük Kalorili Bir Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet
11 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.930 kez okundu.

Düşük Kalorili Bir Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet

Zayıflamak ve kilo vermek kendini kilolu olarak hisseden tüm bireylerin en güzel hayalidir. Ancak zayıflamak bir o kadar da zor ve zahmetli bir süreç. İnsanoğlu hep ister ki, aylar ve hatta yıllar boyunca aldığım kilolar birkaç gün yapacağım ufak tefek fedakârlığın devamında aç kalarak ve bir iki tane yapacağım basit egzersizlerle uçup gitsin. En başından itibaren şu bilinmelidir ki fazla olarak gördüğünüz kilolar, ne kadarlık bir zaman diliminde alındıysa o kadarlık bir zaman diliminde verilmesi o kadar uygun ve sağlıklı olacaktır. Olaya bu bağlamda bakacak olursak, gerek yazılı gerekse görsel medyada çıkan ve gümbür gümbür yayınlanan şok diyetler ve benzeri zayıflama yöntemleri, tıbbi anlamda hiçbir şey ifade etmemekte olup, hiçbir geçerliliği ve dayandığı bir mesnet yoktur.

Peki, o zaman, sürekli reklamı yapılan o mucizevi uygulama nedir?

Düşük kalorili bir haftada 5 kilo verdiren diyet, önce zayıflamanın tanımını yapacak olursak, zayıflama; vücutta gereğinden fazla olan yağ kitlesinin çeşitli yöntemler yardımı ile vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Yani zayıflama vücuttaki yağ miktarındaki azalma olup basküle çıktığımızda görülen salt bir sayısal düşüşten ibaret değildir. Bu bağlamda haftada 5 kilo zayıflamak demek, tıbbi anlamda haftada 5 kilo yağı vücuttan uzaklaştırmak demek olur ki buda yaklaşık 35000 kalorinin harcanması anlamına gelmektedir. Normal bir insan günde 2000 kalori harcayacağından haftada toplam 7 * 2000 = 14.000 kalori harcayacaktır. Yani bu demektir ki, 1 hafta içinde hiçbir şey yiyip içmez isek (ki bu imkânsız) ancak ve ancak vücut 2 kilo yağ yakabilecektir.

Durum tıbben budur. Ancak bu bir haftalık sürecin sonunda basküle çıktığımızda basküldeki kilo kaybımızı 6 – 7 kilo civarında bile görmemiz söz konusu olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu kaybedilen kilonun yağdan değil, su, protein ve kas kitlesinden verildiğidir ki bu bizim için hiçbir anlam ifade etmediği gibi sağlık açısından son derece zararlıdır. Sizlerde bu uygulamalar sayesinde bir haftada kolayca beş kilo vereceksiniz. Tükettiğiniz ürünlerin düşük kalorili olmasına dikkat edin. Mutlu ve sağlıklı bir gün geçirmeniz dileği ile iyi günler…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kas-kaldirma-operasyonu
Kaş Kaldırma Operasyonu

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cilt-ve-yuz-beyazlatma-yollari
Cilt ve Yüz Beyazlatma Yolları

Kapat