El Peelingi Ne İşe Yarar

El Peelingi Ne İşe Yarar
18 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 4.739 kez okundu.

El Peelingi ve Parafin Uygulamaları

  •    Bir bayanın yaşını tam olarak kestirebilmeniz için ya boyun kısmına bakarsınız ya da ellerine, gereken bakım zamanında yapılmadıysa ellerimiz ve boynumuz bizim gerçek yaşımızı ele verir. Bu durumdan kurtulmak için de uzman kişilerden destek almak gerekebilir.
  •    Aslında hayatın akışı içerisinde en fazla ellerimizi kullanıyoruz ama ne yazık ki en az önemi de ellerimize gösteriyoruz. El bakımı sadece görünümümüz için değil bütün vücut sağlığımız açısından önemli bir yere sahiptir. Hatta bir yerde saygı görmek istiyorsanız ellerinize dikkat etmeniz gerekir.
  •    El peelingi için uzman kişilerden yardım alarak masaj uygulaması, parafin ve peelingi yaptırmanız gerekiyor. Tabi, bunların yanı sıra kalsiyum içeren ürünleri tüketerek doğal beslenmeyi de ihmal etmememiz gerekiyor.
  •    Ellerimiz sürekli bir aksiyon halindedir, yerken, içerken, araba kullanırken, yazarken ve her an hava değişikliklerine maruz kalarak olumsuz etkilenirler, sıcak, soğuk, mikrop derken vücudumuzdaki diğer bölgelere göre daha erken kırışırlar. Siz de elinizin cansız ve sert görünmesini istemiyorsanız gerekli önemi gösteriniz.
  •    Bir kişinin eline baktığınızda dikkat ettiğiniz ilk nokta tırnaklarıdır. Bu yüzden tırnakların, güçlü, parlak, düzgün ve pürüzsüz görünmektedir. Tırnak birçok koşuldan olumsuz etkilenebilir, gün içinde çok yoruluyorsanız, düzenli beslenmiyorsanız, gerekli vitaminleri almıyorsanız ve bir takım tıbbi ilaçlar kullanıyorsanız tırnaklarınız bakımsız demektir.
  •    El bakımı için peeling, parafin gibi uygulamaların yanı sıra özel kozmetik ürünleri ile de bakım yapmak mümkündür. El peelingi, içerdiği bileşenler sayesinde cildinizdeki ölü derileri atar, kan dolaşımını çabuklaştırır ve bu sayede eliniz daha parlak ve ışıl ışıl görünmeye başlar.
  •    El parafini, bu bakımdaki genel hedef cilde E vitaminini kazandırmaktır. E vitamini sayesinde cilt dış etkenlere karşı kendini daha iyi korur, hücreler yenilenir, kırışıklıkları geciktirir. El parafini sıcak bir şekilde yapılır, bundan dolayı eller terler ve içerideki ödemler de bu sayede atılmış olur. Parafin sayesinde vücuttaki kan hızlanır, bunla birlikte metabolizma da hızlanır, hücreler yenilenerek eller yumuşak ve canlı gözükür.
  •    El peelingini gençlerin kullanmasına gerek yoktur, genç yaştakiler için nemlendirici kremler yeterli olacaktır. 50 yaşından sonra deri kalınlaşıp esnekleştiği için bu yaştan sonra peeling yaptırmak daha mantıklı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kilo Kontrolünde Yapılan Hatalar
Kilo Kontrolünde Yapılan Hatalar

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kapat