El ve Ayak Bakımı İncelikleri

El ve Ayak Bakımı İncelikleri
26 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 3.046 kez okundu.

El ve Ayak Bakımı İncelikleri

Günümüz koşulları sayesinde artık birçok sağlık problemimizi, vücudumuzda gelişen sorunları ve bizi rahatsız eden görünümümüzü takip edebiliyoruz veya değiştirebiliyoruz. Şüphesiz ki insanın en hassas organlarından birileri de el ve ayaklarıdır. Başta bayanlar olmak üzere el ayak görünümüne ve sağlığına dikkat eden çok kişi bulunmakta. Bu konuda hassas olan kişilerin mutlaka bilmesi gereken bazı el ve ayak bakımı incelikleri var.

Öncelikle herkesin hayatının bir döneminde memnun olmadığı bir durumu ele alalım; ayak kokusu. Uzun süren mesai saatleri ve yorgun geçen bir günün ardından, gün boyunca ayakkabının içince kalan ayaklar kötü bir koku yaratıyor ve bundan hem biz hem de çevremiz kötü etkilenebiliyor.

Ayak kokusu genetik bir faktör olabilirken bazen de yanlış ayakkabı kullanımından kaynaklanıyor. Ayak kokusunu tedavi edebilmek için uzmanlar tarafından önerilen çeşitli yollar var. Bu sorun için satılan ürünler kullanabilir veya evde kendinizin üreteceği tedavi yöntemleri ile ayak kokusundan kurtulabilirsiniz.

Az önce de belirttiğim üzere başta bayanlar el bakımına ve görünümüne özen göstermekte. Dış görünüşün dikkat çekici bir unsuru olan tırnakların her daim bakımlı olması gerekir. Tabi zaman zaman tırnaklarımıza ayıracağımız bir zaman olmaz ve uzun süre bakımsız kalabilirler. Bunun içinse aynı ayak kokularında olduğu gibi evde basit ve hızlı bir yöntemle bakımsız dediğiniz tırnaklarınızı sağlığına kavuşturabilirsiniz.

Kişiden kişiye değişebilir tırnak bakımının süresi. Örneğin tırnak yapısı zayıf olan kişiler tırnak bakımına olabildiğince daha çok dikkat etmelidir. Günlük hayatında sürekli olarak oje kullanan kişilerinde dikkat etmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Aralıksız, havalandırmadan oje sürülen tırnaklar sararmaya maruz kalabilir ki, bu da çok kötü ve bakımsız bir görünüme yol açar. Mutlaka arada tırnaklarınızın hava almasına izin verin.

Son olarak her ne kadar manikür ve pedikür belli bir süreden sonra bazı kişiler tarafından şikâyet edilse de aslında en temiz ve güvenilir bakım yoludur. Gün boyunca ellerimizi çok kullanırız aynı şekilde ayaklarda oldukça yorulur. Bizim için bu kadar önemli ve işlevsel öneme sahip organların gereken bakıma tabi tutulması gerekiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
goz-cevresi-bakimi-icin-dogal-maskeler
Göz Çevresi Bakımı için Doğal Maskeler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
zayiflama-ayakkabasi-ise-yariyormu
Zayıflama Ayakkabısı İşe Yarıyor Mu

Kapat