El Ve Ayak Bakımı

El Ve Ayak Bakımı
2 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.197 kez okundu.

El Ve Ayak Bakımı

 Hiç şüphe yok ki büyük şehirlerde yaşamak zordur. Yoğun iş temposu, stres, trafik ve bitmek bilmeyen koşuşturmacalar neticesinde yorgun hayatlar yaşamaktayız. Gün içerisinde kaç kez aynaya bakabiliyoruz? Çoğumuzun mesai saatlerinin sonlarında buna zaman ayırabildiğinden hiç şüphem yok.

Peki ya el ve ayak bakımı? Sizce el ve ayaklarımıza gerekli özeni gösteriyor muyuz? Ellerimize sadece ilk görüşmeye gideceklerimiz için özen gösteriyor olmamız sizce ne kadar adil, bence daha fazlasını hak ediyorlar.

Ellerin estetik açıdan cerrahi yöntemlerle gençleştirilmesi ne yazık ki mümkün değildir, buda bizler için, iş işten çok geçmeden bir şeyler yapmamız gerektiğinin en büyük gerekçesidir. Hiç birimizin sahra çölünden bir kesit taşır gibi ellere sahip olmak istediğini sanmıyorum.

Ya da bakışların bir anda ellerimize döndüğü an; eyvah nemlendiricimi sürmemiştim paniğiyle arkaya saklanan ellerimizin bizi ne kadar mahcup ettiğini bir düşünsenize. Peki ya ayaklarımız; sadece yazın giyeceğimiz o vitrinde görüp bayılarak aldığımız nadide sandaletler için mi bakımı hak ediyorlar? Kesinlikle yanılıyor olmalıyız.

Ellerimiz ve ayaklarımız; farkında olamadığımız ancak yapılan araştırmalar sonucunda en az yüzümüz kadar dikkat edilen en önemli organlarımızdandır. Hele ki sigara tüketiminin yaygın olarak arttığı günümüzde, el ve ayak bakımı için üzerimize çok daha fazla vazife düşmekte.

Yaşadığımız sürece bizi taşıyan ayaklarımızdır, bütün gün onların üzerinde dururuz ve genelde onları pek düşünmeden çok şık olduğu için seçtiğimiz ayakkabılar; ayaklarımızın deyimi yerindeyse canına okur. Nasırımızın varlığı umurumuzda bile değildir, o sıkan ayakkabı giyilecektir. Çünkü o modelin bizim için uygun olan numarası kalmamıştır.

Dışardan bakıldığında muhteşem ayakkabılara sahip olduğumuzu düşünüyorken, ayakkabılarımızı çıkartıp oh dediğimiz o an; gördüğümüz manzaradan da bu kadar mutlu söz edebilir miyiz?

Birbirine yapışmış parmaklar ve üzerlerindeki nasırlarla mutlu olduğunu söyleyenleriniz varsa diyecek sözüm elbette ki yok ancak; kendimize bir iyilik yapmamız gerekirse, işe ilk olarak ellerimiz ve ayaklarımızla başlayalım derim. Ellerimizi arkamıza saklamayacağımız ve çoraplarımızı göğsümüzü gere gere çıkartıp, özgürce ayaklarımızı sergileyebileceğimiz günler dileğiyle.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
goz-makyaji-trendleri
2016 Göz Makyajı Trendleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ev-yapımı-sivilce-maskesi
Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

Kapat