En Garanti Zayıflama Programı

En Garanti Zayıflama Programı
2 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.281 kez okundu.

zayıflama-programı-2

Günümüzde maalesef ki zayıflamak, kadın veya erkek ayırt etmeksizin herkesin sorunudur. Hatta uzun zamandır kilo vermek için hiçbir uygulama yapmadıysak, o kilolar bizde öyle bir yer edinmiştir ki onlardan kurtulmak deveye hendek atlatmak kadar güçtür.
Kilo vermeye başlamadan önce ilk olarak vücudunuzu iyice tanımanız gereklidir. Ardından güvenilir bir diyetisyene başvurmalısınız. Diyetiyseninizin tavsiye edeceği diyet programı, vücudunuz için en uygun olandır. Maddi bakımdan diyetisyene başvuracak kadar iyi değilseniz veya zamanınız yoksa bu sorunu evinizde de kendi başınıza çözebilirsiniz. Unutmayın, o vücut sizin ve sizden iyi kimse tanıyamaz.
Diyet denildiği zaman her insanın aklına aç kalmak geliyor. Geçmişte insanlar hem daha zayıfmış hem de istedikleri şeyleri de yiyorlarmış. Bu nasıl mümkün olabiliyordu? Cevabı oldukça basit; hareket! Yani spor yapmak.. Çağımızın şartları geçmişteki insanlar gibi sürekli hareket etmemizi mümkün kılmıyor. Eskiden sadece doğayla iç içe çalışan insanların büyük bölümü şu an büro, ofis gibi masa başı işlerde çalışıyor. Kalan kısımda teknoloji ve sanayinin gelişmesiyle çok daha az enerji sarfediyor. Kilo almamızın en önemli sebebinin hareketsizlik olduğunu kavradığımıza göre diyetimiz ne olursa olsun yanında spor yapmamız gerektiğini de anlamış olmalıyız.
Aklınızdan çıkarmayın, hangi diyeti seçerseniz seçin iş daima sizde bitiyor! En mükemmel diyet programı bile spor olmadığı takdirde işe yaramaz. İnşallah bizim önerdiğimiz diyet programı işinize yarar.

zayıflama-programı-3
Her Bireyin Kullanabileceği Diyet
Sabah kahvaltısı için sizlere bal ve tereyağın bol olduğu ürünler tavsiye edebiliriz. Fakat bu ürünler her zaman elinizin altında bulunmayabilir. Kendinize özel bir kahvaltı tabağı ayarlayarak içerisine peynir, zeytin ve sebzeler ekleyin. Bir bardak çay içerek uykunuzu açıp güne dinç başlayabilirsiniz. Öğle yemeği saati gelene kadar istediğiniz meyveyi tüketebilirsiniz. Sabah işe giderken, işiniz yürüme mesafesine uygunsa yürüyün.
Öğle yemeğinde aşırı tuzlu ve yağlı yiyeceklerden uzak durun. Ekmeği azaltmaya çalışın. Dikkat edin, bırakın demiyoruz sadece azaltın. Bu şartlara uygun bir sofra hazırladığınızda doymadan kalkmaya özen gösterin. Çünkü gün içerisinde sunulan ikramlara yer bırakmış olacağız.
Akşam vakti sofranızda mutlaka hafif çorba, porsiyonu ufaltılmış ana yemek ve salata olmalıdır. Öğle yemeğinde olduğu gibi tam doymadan kalkın. Yemeğin ardından kesinlikle en az 30 dakikalık bir yürüyüş gerçekleştirin. Ayrıca porsiyonları küçülttüğünüz takdirde tatlı tüketimine devam edebilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra kahvaltıya kadar bir şey tüketmemeye dikkat edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Lahana Çorbası
Diyet Çorba Tarifleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
en güzel 2015 Gelin Makyajı
2016 Gelin Makyajı Örnekleri

Kapat