En İyi Fondöten Markaları

En İyi Fondöten Markaları
13 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 3.289 kez okundu.

Cilt makyajının hiç kuşkusuz en önemli adımı, fondöten uygulamasıdır. Özellikle kusursuz bir cildiniz yoksa, fondöten çoğu zaman hayat kurtarır. Sivilce, güneş lekesi gibi lekeleri kapatan, solgun cildi daha düzgün gösteren fondötenin kalitesi de çok önemlidir. Hemen her cilt tipi ile uyumlu olan likit fondötenler, hem kuru hem de karma ve yağlı ciltlere uygun seçenekler sunuyor. Bugüne kadar birçok markayı denenmiş biri olarak, sizlere de en iyi fondöten markaları hakkında bir yazı hazırlamak istedim…

Estee Lauder Double Wear Fondöten

10 faktörlü güneş koruması bulunan bir fondöten olan Estee Lauder, likit formu ile pratik bir kullanım sağlıyor. Bugüne kadar denediğim en iyi fondötenler arasında yer alan Double Wear, 15 saate kadar kalıcılık sağlıyor. Cilt üzerinde uzun süre kalıcılık sağlayan bu fondöten, şimdi de hafif formülü ile kozmetik mağazalardaki yerini alıyor. Problemli ciltler için yoğun kapatıcı özelliği bulunan bu fondötenin en önemli avantajlardan biri, gün için de tazelemenize gerek olmamasıdır. Yağlı ciltler için yağ kontrolü sağlamaktadır. Ayrıca neme ve sıcaklığa karşı da dayanıklıdır. Terleme gibi problemlerde akma ya da erime yapmaz. Parmaklarınızla ya da makyaj fırçası ile uygulayabilirsiniz. Tek uygulamada tüm kusurları gizlemektedir.

Mac Face and Body Fondöten

Mac’ın makyaj ürünleri konusunda nam’ını duymayan yoktur. Yüz ve vücut fondöteni olarak satışa sunulan bu ürün, en iyi fondöten markaları arasında yerini alıyor. Cilde canlı ve enerjik bir görünüm katan bu fondöten, kapatıcılığı yüksek ürünler arasındadır. Günlük kullanım için ideal bir fondöten, aynı zamanda güneş koruyucu özelliğe de sahiptir. Ürünü MAC mağazalarında bulabilirsiniz. Fiyatı 120 ml 110 TL civarında.

Note Fondöten 

Fiyat&performans oranı en iyi fondöten markaları arasında yer alan Note fondöten, Almanya menşeli bir ürün. Türkiye’de Mass Market ve Rosmann mağazalarında bulabileceğiniz bu ürün, diğer yüksek fiyattaki fondötenlere bütçesi yetmeyen, ama yakın kalitede bir ürün arayanlar için ideal. 30-35 TL civarında satışa sunulan Note fondöten, kesinlikle denemeniz gereken bir fondöten. Cilde yumuşak ve ipeksi bir his kazandırıyor. Sivilce ve lekelerin kapatıcılığı konusunda da yüksek bir performans sergiliyor.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
profesyonel Güzellik Maskesi Seçimi
Güzellik Maskeleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Göbek Nasıl Eritilir
Göbek Nasıl Eritilir

Kapat