Erkekler İçin Cilt Bakımı

Erkekler İçin Cilt Bakımı
28 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 2.498 kez okundu.

Erkekler İçin Cilt Bakımı

Erkekler ciltlerine gereken önemi göstermiyor diyebiliriz genel olarak, daha çok çalışan ve her gün düzenli olarak traş olma zorunluluğu olan işlerde çalışıyorsanız daha dikkat etmeniz gerekebilir.Çünkü zamanla cildiniz tahriş olabilir. Günlük düzenli olarak bir kaç uygulama ile daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Sivilce oluşumundan ve cildinizin yağlı olmasından şikayetçiyseniz sizlerde cilt bakımına gerekli önemi vermelisiniz.

cilt bakımıGünlük Bakım:

Her gün traş olan cilt ölü deri tabakasının geri plana alınmasına yardımcı olmaktadır. Fakat her gün traş olan cildin deri tabakası soyulmaz. Soyulamayan cilt tabakası zamanla matlaşır ve sağlıksız görünümün ön plana çıkmasına sebep olur. Bu tür durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına cilt üzerine meyve asitleri aracılığı ile masaj yapılmalıdır.

erkekler için cilt bakımıSivilceli Cilt Tipi İçin Bakım:

Eğer sivilce ve siyah noktalarınız var ise BHA içeren ürünlerden yararlanabilirsiniz. Traşlı cilt bölgeleri adına oldukça ideal olan BHA içeren ürünler kısa zaman zarfı içinde gözeneklerin açılmasına yardımcı olmaktadır. BHA içeren ürünler aynı zaman da kızarıklık ve tahriş durumunun da geri plana alınmasına kaynaklık etmektedir.

Erkekler için maske tarifiMutlaka Güneşten Korunun:

Traş sonrasında cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumanız gerekmektedir. Yüksek koruma faktörüne ev sahipliği yapan koruyucular tahriş olmuş cilt tipi adına oldukça idealdir.

Erkeklerde cilt bakımıErkekler İçin Özel Cilt Bakım Maskesi

  • 2 adet kayısı
  • 1 avuç çilek
  • 1 yemek kaşığı bal

Özel cilt bakım maskesi için için 1 avuç çilek ve 1 adet kayısı püre haline getirilir. Meyve püresinin içerisine 1 yemek kaşığı bal ilave edilir. Hazırlanılan özel bakım maskesi hafta da 2 defa olmak üzere uygulamaya alınabilirsiniz. Pürüzsüz cilt tipinin ön plana çıkmasını sağlayacak olan bu maske tarifi aynı zaman da cildinizin canlanmasına da olanak tanıyacaktır.
Erkekler için cilt bakımı nasıl olmalı
Vermiş olduğumuz pratik bilgiler sayesinde artık sizlerde cildinize gereken önemi verebilirsiniz. Ünlü mankenlerin görünümü sizleri ne kadar heveslendiriyor ve kızların daha çok ilgisini çekiyorsa sizlerde zaman içerisinde bu tür uygulamalar ile pürüzsüz sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Özellikle dışarıda güneşe maruz kalanlar, ağır şartlarda çalışan kişilerin cilt bakımına daha çok önem vermesi gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Porselen Makyaj Uygulaması
Porselen Makyaj Uygulaması

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ameliyatsiz-burun-estetigi-yapilir-mi
Ameliyatsız Burun Estetiği

Kapat