Esmer Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Esmer Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı?
12 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.932 kez okundu.

Esmer Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Her kadın için makyajın ne denli önemli olduğu bilinmektedir. Başarılı bir makyaj için öncelikle cilt tipimize hangi ürünleri uygulayacağımızın bilinmesidir. Cildinize uyumlu olmayan makyaj ürünlerini tercih etmeniz durumunda, cilt üzerinde kötü bir görünüm oluşabilir. Bu bakımdan her kadın için doğru makyaj yapımı çok önemli olmaktadır.

Esmer bir ten birçok kadının hayali olmaktadır. Esmer tenin o cazibesi tüm erkekleri kendine çekerken, kadınların da büyük beğenisini toplar. Bu açıdan birçok kadın için esmer tenli olmak bir hayaldir. Peki, esmer bayanlar nasıl makyaj yapmalı? Esmer tenliler özellikle cildin havalanmasını sağlamak amacıyla fondöten yerine pudrayı tercih etmektedirler. Bu bakış açısı elbette doğrudur. Ancak kullanılacak olan pudranın da mutlaka yağsız bir yapıda olması gerekmektedir. Dudaklar için elbette kırmızı vazgeçilmez bir renktir. Genel olarak kırmızı rujlar esmer bayanlara da uyumlu olur. Ancak çeşitli zamanlarda parlatıcılı rujları tercih ederek makyajınızı etkili kılabilirsiniz.

Esmer tenliler için kahve tonlu rujlar da etkili bir görüntü yaratmaktadır. Bir makyajın en vazgeçilmezi allıklardır. Genel olarak kadınların tercih ettiği pembe ton allıklar esmerlere çok fazla uyumlu olmamaktadır. Esmer tenli kadınların allıklarını özellikle şeftali ve kırmızı tonlarında seçmesi gerekir. Elbette ki bu ürünlerin cilt üzerine uygulaması da çok önemlidir. Kullanacağınız fırçaların da kaliteli olması makyajı daha etkili kılacaktır.

Esmer tenlilerin özellikle en etkili noktaları da bakışlarıdır. Esmer tenlilerin eyeliner çekmesi bu açıdan çok önemlidir. Gözleri daha ön plana çıkarmak için özellikle kahve tonları, altın tonları ve parlak renkler kullanmak çok önemlidir. Bu noktada rimelin kalitesi de çok önemlidir. Gözaltı morlukları ve lekeleriniz varsa mutlaka bir kapatıcı kullanınız. Aynı zamanda siyah ya da koyu kahve tonlarında bir kaş kalemi kullanarak makyajınızı etkili bir hale getirebilirsiniz. Daha güzel görünmek daha alımlı olmak için sizlerde mutlaka cildinize uygun makyajları tercih edin. Unutmayın bazen yanlış yapılan tercihler var olan doğal güzelliğinizi de gölgede bırakabilir. Bu yüzden tercihlerinizi doğru bir şekilde yapmaya çalışın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Sütle Hazırlanan Güzellik Maskeleri
Sütle Hazırlanan Güzellik Maskeleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Sarışın güzellik sırları
Sarışınların Makyaj Sırları

Kapat