Esmer ve Üçgen Yüze Makyaj

Esmer ve Üçgen Yüze Makyaj
1 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.750 kez okundu.

Üçgen Yüze Makyaj Nasıl Yapılmalı

  • Üçgen yüz iki türde görülür. Birincisinde alın çok geniş ve çene bölümü dardır. İkincisinde ise alın bölümü dar ve çene bölümü geniştir. Üçgen yüze makyaj hileleri ile yüz tipinizi normal gibi gösterebilirsiniz.
  1. Alın bölümü dar olan üçgen yüzler için önemli nokta alnın aydınlatıcı yardımı ön plana çıkartılmasıdır. Çene kısmı geniş olduğu için bayanlar bu durumdan rahatsız olur, bu yüzden bu bölgeye gölgeleme uygulamak gerekiyor. Koyu tonlarda bir gölgeleme sayesinde çenenin genişliğini gizleyebilirsiniz. Bunun için kulağın alt kısmından çeneye kadar olan yere eşit miktarda gölgeleme yapmanız gerekiyor.
  2. Üçgen yüze makyajda dikkat edilmesi gereken diğer husus allığın yumuşak yapılmasıdır. Alın kısmınız dar olduğundan gözler birbirine çok yakın görünür, uygulanacak yumuşak allık ve alnın tam ortasına yapılacak aydınlatma sayesinde gözlerin birbirine yakınlığı gizlenmiş olur.
  3. İkinci tip üçgen yüze makyajda da tam tersi işlemler yapılmalıdır. Alın bölümü geniş olduğundan şakak kısmından yukarı doğru gölgeleme ile genişlik gizlenir. Çene kısmı çok dar olduğundan buraya da aydınlatıcı sürülere ön plana çıkartılır. Çeneye uygulanacak aydınlatma kulağınızın alt kısmından çenenize doğru ilerlemelidir. Ayrıca alın geniş olunca gözler ayrık görünür, alnın orta bölümüne hafif bir gölgeleme ile bu açığı kolayca kapatabilirsiniz. Yüze uygulanacak fondöten, elmacık kemiği ile göze kadar olmalıdır.

Esmer Yüze Makyaj Nasıl Yapılmalı

  • Esmer bayanlar makyaj yaparken en büyük hatayı koyu renkler seçmekte yaparlar. Aşırı koyu ya da fazla açık renk fondöten kullanmak bayanların güzelliğini gölgeler.
  1. Esmer yüze makyaj için altın kural cildin rengine uygun tonlarda fondöten seçimidir. Ten renginizden çok az miktarda açık bir ton kullanabilirsiniz. Göz makyajı yaparken de bu tonlara uygun seçimler yapmak gerekir. Eğer yüz renginizin bir ton açığını tam olarak tahmin edemediyseniz kuaförünüzden ya da güzellik merkezlerinden tavsiyeler alabilirsiniz.
  2. Esmer bayanlar pembe rengi çok sevse de bu yüze pembe makyaj yakışmaz. En uygun allık kahverenginin tonlarıdır. Esmer yüze sahip bayanların en büyük avantajı makyaj ile doğal bir bronz parlaklığı verebilirler, terrecato allık bu iş için biçilmiş kaftandır.
  3. Koyu renk allık kullanmak isteyen esmer tenli bayanların gözlerine siyah kalem çekmeleri uygun değildir. Siyah çok koyu olduğu için yüz makyajını arka planda tutar ve sizi soluk gösterir. Açık tonlarda allık süren bayanlar siyah kalem kullanabilirler.
  4. Esmer yüze gidebilecek en güzel makyaj tekniklerinden biri de dudak parlatıcılarıdır. Bronz bir makyajdan sonra yapılacak dudak parlatma işleminden sonra dikkatler üzerinize çekilir.
  5. Esmer yüze makyajda önemli noktalardan biri de boyun, omuz bölgelerindeki ton farklılıklarıdır. Bu farkı da kapatabilmek için boyun bölümünüze fondöten sürebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Cilt Tipine Göre Bakım
Cilt Tipine Göre Bakım Nasıl Yapılır

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
beyaz-cay-nedir-faydalari-nelerdir
Beyaz Çay Nedir Faydaları Nelerdir

Kapat