Esmerler nasıl makyaj yapmalı?

Esmerler nasıl makyaj yapmalı?

Günümüzde insanların birçoğu daha güzel bir görünüm oluşturmak amacı ile makyaj yapmayı tercih etmektedir. Fakat insanların ten renkleri ve yüz hatları birbirinden oldukça farklıdır. Birçok insan kendi yüz tipini tanıyamadığı için yanlış şekillerde makyaj yaparak ciltlerine zarar vermektedir. Esmerler nasıl makyaj yapmalı sorusu birçok esmer kadın tarafından merak edilmektedir. Koyu bir ten rengine sahip olan insanlar gölgelendirme ağırlıklı göz makyajı ile birlikte koyu allıklar ve fondötenler tercih etmelidirler.

Göz makyajının püf noktaları

                İnsanlar göz renkleri ve göz büyüklükleri ne şekilde olursa olsun genellikle gözlerini belirginleştiren makyajlar yapmayı tercih etmektedirler. Koyu renk göz makyajı genellikle esmer ve bronz renkli insanlar tarafından tercih edilmektedir. Kullanılan farların tonlaması da genellikle koyu renkler ağırlıklıdır. Eğer koyu bir makyaj tercih ediyor iseniz kaşlarınızın da makyajınıza uygun bir koyulukta olması gerekmektedir. Bu sayede gözleriniz daha iri ve daha belirgin olabilir.

Vazgeçilemeyen koyu rujlar

                Her insanın ruj seçimi yaparken vazgeçemediği bir ton vardır. Bu esmer insanlar için genellikle kırmızı ve bordo tonlarında olmaktadır. Makyajınızı daha iyi göstermek için seçeceğiniz rujlar sayesinde dudaklarınızı daha belirgin bir hale getirebilirsiniz. Mat rujlar özellikle son zamanlarda kadınlar için bir vazgeçilmez haline gelmiştir. Sizler de yaptığınız makyajlarda yüz hatlarınızı daha belirgin bir hale getirmek istiyor iseniz renk seçimine oldukça özen göstermelisiniz.

Esmerler nasıl makyaj yapmalı?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Fazla kilolarınızı hangi kıyafetlerle gizleyebilirsiniz
Fazla kilolarınızı hangi kıyafetlerle gizleyebilirsiniz

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
doğal-tadlandırıcılar
Doğal Tatlandırıcılar

Kapat