Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

Ev Yapımı Sivilce Maskeleri
21 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.464 kez okundu.

Bay ve bayanların şikayet ettikleri sorunlardan birisi de sivilcelerdir. Sivilceler bazı yüzler de hormonlardan kaynaklanan nedenlerden dolayı çıksa da bazı cilt türlerin de ise yağlanmadan dolayı çıkar. Yağlı yiyeceklerin tüketilmesinden hemen sonra yüzünüz de oluşur ve kötü bir görüntüye neden olur. Sivilce ve aknelerin yüzünüzden tamamen geçirmek ve pürüzsüz ışıl ışıl ciltlere sahip olmak için ilk yapmanız gereken bayanlar için gün içerisin de yapılan makyajı her gece yatmadan önce mutlaka temizlemek olacaktır. Çünkü makyaj cildinizin gözeneklerinin kapanmasına yol açarak sivilce oluşumuna neden olur. Her gece yatmadan önce yüzünüzü temizleyin ve cildinizin nefes almasını sağlayınız. Bu yapacağınız işlem sonrasın da sivilcelerin yüzünüz de tekrar çıkmaması adına evde kolayca yapabileceğiniz maskeleri uygulamalısınız. Evde uygulayacağınız maskeler ise şu şekildedir;

ev-yapımı-sivilce-maskesi-3

ev-yapımı-sivilce-maskesi-3

Aspirin Maskesi: 4 veya 5 adet aspirini eziniz. İçerisine bir tatlı kaşığı kadar bal ekleyiniz. Bu iki malzemeyi iyi bir şekil de karıştırınız ve içerisine bir tatlı kaşığı limon ve bir tatlı kaşığı karbonat ekleyin ve tekrar bu karışımı iyi bir şekil de karıştırınız. Temiz ve yıkanmış cildinize bu karışımı sürün ve 20 dakika kadar bekletiniz. Bu karışımı hafta da bir kez uygulamanızı tavsiye ederiz.

Ayva Maskesi: Bu maske oldukça kullanılan yöntemlerden birisi olup sivilcenin kurumasına ve hemen geçmesini sağlar. Bu maske de ayvanın kendisine değil çekirdeklerine ihtiyacınız olacaktır. Bunun için yediğiniz ayvaların çekirdeklerini atmayınız ve yüzünüzün güzelleşmesi için kullanmalısınız. Bir ayvanın çekirdeklerini bir kaba biraz su koyarak kaynatınız. 3 veya 4 dakika kaynattıktan sonra bu ayva ve su karışımını 1 gün bekletiniz. 1 gün bekleyen karışımın içerisine 1 yemek kaşığı kadar kaliteli cilde uygulanan pudralardan ekleyin ve karıştırınız. Daha sonra temiz cilde sürünüz. Bu karışımı cildiniz de 30 dakika kadar bekletiniz. Düzenli olarak uygulandığın da sivilceleriniz gider ve yerine pürüzsüz ve parlak bir cilt gelir.

Ev yapımı sivilce maskelerimiz bunlardır. Bu karışımları uygulayarak cildinizi pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Aynı zaman da cildiniz çok yağlı ise yediklerinize de dikkat etmenizi öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sıkılaşma önerileri
Sıkılaşma Önerileri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Oje Modası
2016 Oje Modası

Kapat