Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

Ev Yapımı Sivilce Maskeleri
8 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.018 kez okundu.

Ergenlik döneminde başımızın belası olan sivilceler, bazı kadınlarda ilerleyen dönemlerde de bir baş belası olmaya devam ediyor. 20’li, hatta 30’lu yaşlarda hala sivilceler ile başınız dertteyse, evde uygulayacağınız doğal ve ev yapımı sivilce maskeleri ile sivilcelerinize hem ekonomik hem de etkili çözümler bulabilirsiniz. Marketten ya da aktardan alacağınız birkaç malzeme, sivilceleriniz için iyi bir tedavi seçeneği olacak. Hızlı etkisi ile daha ilk uygulamada sonuçlarını göstermeye başlayan bu sivilce maskeleri, cildin tazelenmesini de sağlıyor. Genellikle yağlı cilt tipine sahip kadınlar tarafından daha sık uygulansa da, sivilce problemi yaşayan herkes, bu ev yapımı sivilce maskelerini uygulayabilir. İşte o maskeler…

Aspirin Maskesi

 Aspirin’in sivilcelere iyi geldiği söylenir. Bu nedenle sivilce problemi yaşayan kadınlar da Aspirin ile yapılan doğal cilt maskeleri ile sivilce sorununa bir çözüm bulmaya çalışıyor. Bizim vereceğimiz tarifte ise Aspirine; limon suyu, bal ve karbonat eşlik ediyor.

Malzemeler

  • 4-5 adet aspirin( ezilmiş)
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı karbonat

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra yüzünüze, dilerseniz de sivilcelerin üzerine lokal olarak uygulayıp 20 dakika kadar bekletebilirsiniz. Limonun miktarını azaltmanız durumunda bu süre 30 dakikaya çıkabilir.

Ayva Maskesi

Bu sivilce maskesi için ayvanın kendisine değil, çekirdeklerine ihtiyacımız olacak. Bir ayvanın çekirdeklerini çıkardıktan sonra bir tencerede biraz su ile 3-4 dakika kaynatıp yaklaşık 24 saat bu suyu bekletin. Daha sonra, bu karışıma 1 çorba kaşığı kadar pudra ilave edip( pudra kaliteli olmalı) cildinize uygulayın. 30 dakika bekletmeniz yeterli.

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi

Cilt bakımı ve güzelliği konusunda Suna Dumankaya’nın formüllerini denemeyen kaldı mı? Her derde çare bulan Dumankaya’nın bir tarifine de yazımızda yer verelim istedik. Bunun için;

  • 1 tatlı kaşığı yeşil kil
  • 2 tatlı kaşığı sirke
  • 1 tatlı kaşığı doğal kayısı yağı

Bir cam kasede buluşturduğunuz malzemeleri iyice karıştırın. Bu sivilce maskesini, dilerseniz sivilce izleri, dilerseniz de aktif sivilceler için uygulayabilirsiniz. Sürdükten sonra 20 dakika ciltte beklettiğiniz bu maskeyi ılık su ile durulayıp nemlendirici uygulayın. İçindeki sirke ile renk açıcı özelliği bulunan bu maske, kayısı yağı ile sivilceleri yatıştırırken, cildi de besliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
s-a08c2ec5bf6a4072181287854c9b571efa4dac54
Uykunun Yaşamımızdaki Önemi

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kalici Ve Akmayan Makyaj Yontemleri
Kalıcı Ve Akmayan Makyaj Yöntemleri

Kapat