Evde Ağda Nasıl Yapılır

Evde Ağda Nasıl Yapılır
14 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.783 kez okundu.

Evde Ağda Nasıl Yapılır

  •    Çok eski epilasyon ürünleri arasında şüphesiz ki ağda yer alıyor. Ailenizin bütün büyükleri eminim ki bu epilasyon yöntemini kullanmıştır, belki siz de hala aynı şekilde devam etmek isteyeceksinizdir. Birçok tüy dökücü kreme göre ve tıraş bıçaklarına göre daha etkili bir yöntemdir. Biz de sizlere evde ağda nasıl yapılır ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.
  •    Ağda, bitkisel olduğu için kolay kolay kimseye zarar vermez, öncelikle 1 limonun çeyreğini, yarım su bardağı esmer şekeri ve çeyrek fincan suyu bir kaseye dolduruyoruz. Bu malzemeleri karıştırdıktan sonra tencereye koyun ve hafif ateşte pişirmeye başlayın ve daima karıştırın. Kesinlikte çabuk olsun diye yüksek ateşe atmayın hiçbir faydası olmayacaktır. Karışım içerisinde yer alan şekerler eridikten sonra karışımımız kahverengi olacak, bu rengi yakaladıktan sonra soğumaya bırakıyoruz.
  •    Ağda işlemine başlamadan önce uygulanacak bölgenin mutlaka kuru olması gerekmektedir. Eğer ıslak bölgeye ağda yapmaya çalışırsanız karışım şekerli olduğundan dolayı cildinizden çıkması oldukça zor olur. Eğer ağdanın kıvamını iyi tutturduysanız istenmeye tüyleri kökünden söker ve uzun bir süre rahat edersiniz. Ağdanın kıvamı iyi olmadıysa sökerken biraz acı çekmek zorunda kalabilirsiniz.
  •    Ağda yapacağınız bölgenin sadece kuru olması yeterli değil, aynı zamanda temiz olmalıdır. Ağdayı ısıtırken çok abartmayın, ısı çok fazla olursa cildinizi tahriş edebilir, ılık olmasına dikkat etmelisiniz.
  •    Ağdanızı tüylerinizi almak istediğiniz bölgeye yapıştırdıktan sonra tüylerin ters yönünde hızlı bir şekilde çekmelisiniz. Ağdayı çok uzun süre bekletirseniz çok kurur ve çektiğinizde çok acı hissedersiniz, bu yüzden fazla bekletmeden ve çok hızlı şekilde ağda işlemini tamamlamanız gerekmektedir.
  •    Ağda etkili bir yöntemdir fakat biraz acı verir, içerisinde şeker bulunur ve bu yüzden ilerleyen zamanlarda tüyler beslenir ve tekrar çıkar, hassas ciltlerde ağda nedeni ile fazla kızarıklıklar oluşabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
elma-ve-balik-yaginin-faydalari
Elma ve Balık Yağının Faydaları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
images
Sağlık ve Güzellik İçin Keçi Yoğurdu

Kapat