Evde Bitkisel Tonik Yapımı

Evde Bitkisel Tonik Yapımı
23 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 5.625 kez okundu.

Evde Tonik Yapımı ve  Yararları

  • Cildimizdeki bakımsız görünüm ve problemlerin ana nedeni geniş gözeneklere sahip olmaktan geçer. Gözeneklerin fazla geniş olması nedeni ile aşırı yağlanma görünür ve cilt çabuk yıpranmaya başlar. geniş gözenekli çitlere bakım yaparak hem yağlardan arındırmak hem de sıkılaştırmak gerekir. Evde tonik yapımı sayesinde siz de bu bakımı rahatlıkla yapabileceksiniz.

evde-bitkisel-tonik-yapimi

Gül Sulu tonik

  • Öncelikle saf bir gül suyu bulmak gerekiyor, yani içerisine su katılmış olanların pek faydası olmayacaktır. Gül suyu şişesinin yarısını boşaltın, diğer yarısının içerisine aynı miktarda sirke koyarak karışmasını bekleyin. Pamuk yardımı ile burun, alın gibi geniş gözenekli bölgelerinize düzenli şekilde uygulayın.

Limonlu Gül Sulu Tonik

  • Bir şişe maden suyu alın ve bir miktarını dökün. Boş olan kısma da 1 tatlı kaşığı kadar gül suyunu ve bir o kadar da limonu sıkın. Şişeyi biraz sallayarak karışımın tamamlanmasını sağlayın ve pamuk ile bakım yapmak istediğiniz bölgeye sürün.

Dere Otlu Tonik

  • Bir şişe maden suyundan yine biraz döküyoruz ve dere otlarını çok ince şekilde doğrayıp içerisine atıyoruz. Daha sonra bir tatlı kaşığı kadar badem yağını da ilave ettikten sonra toniğimiz hazır. Geniş gözenekli bölgelere sürüp cildimizin temiz ve sıkı görünmesini sağlayabilirz.

Kuşburunlu Tonik

  • Bu toniğinde cildi sıkılaştırdığı ve derinlemesine temizlendiği bilinmektedir. Bir çay bardağı su ve bir o kadar da kuşburnunu karıştırıp demliyoruz. Demleme işlemnin ardından bir süre bekleterek cildimize pamuk yardımı ile uyguluyoruz.

Bitkisel Tonik

  • Bu tonik diğerlerine göre oldukça farklı ve etkili olduğu düşüncesindeyim. Lavanta, papatya ve melis gibi yararları bitkileri bir çaylıkta demliyoruz. Çay bardağının yarısına alkol, diğer yarısına karışımı ekliyoruz ve toniğimiz hazır. Her zamanki gibi pamuk ile birlikte cildimize uyguluyoruz.

Biberiyeli Tonik

  • Bu bitkiyi zayıflama programlarında ve yöntemlerinde sıkça duymuşsunuzdur. Zayıflatma etkisinin yanı sıra cildi lekelerden arındıran bir özelliği de vardır. Biberiye bitkisini çay demler gibi hazırladıktan sonra dinlendiriyoruz. Çay bardağının yarım kısmına maden suyu, diğer yarısına da biberiye çayını dökerek pamuk ile cildimize sürüyoruz.

Kahve Toniği

  • İnce öğütülmüş kahve ile bir miktar zeytinyağını karıştırmamız toniğimiz için yeterlidir. Türk kahvesi ince olduğundan tercihiniz bu yönde olsun ama yine de siz bilirsiniz. Karışımı pamukla cilde sürün ve 10 dakika kadar beklettikten sonra yıkayın.
  • Sayfamızda denediğiniz tonikler hakkındaki deneyimlerinizi yorumlar bölümünde paylaşırsanız diğer arkadaşlara faydanız olur, teşekkürler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Su Diyeti
Su Diyeti İle 15 Günde 12 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Basen Eritmek İçin Neler Yapmalıyız
Basen Eritmek İçin Neler Yapmalıyız

Kapat