Evde Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Evde Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?
23 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 3.033 kez okundu.

Her gün at kuyruğu yaptığınız ya da düzleştirdiğiniz saçlarınızı bugün farklı şekillendirmeye ne dersiniz? Dalgalı saçlar, günlük hayatta da oldukça havalı görünüyor. Şık görüntüsünün yanında kullanışlı da olan dalgalı saçları yaz kış her sezon kullanabilirsiniz. Saç tokaları, taçlar ile renklendireceğiniz dalgalı saç modelleri ile farklı modeller elde edebilirsiniz. Peki, elinizin altında maşa yoksa ne yapacaksınız? Evde dalgalı saç nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Herhangi bir ısı desteği olmadan ve vaktinizin de kısıtlı olduğu zamanlarda kullanabileceğiniz bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Eğer elinizin altında jöle ya da saç köpüğü varsa, ıslak görünümlü ve şekilli dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz. Bunun için duştan çıktıktan sonra kuruttuğunuz saçlarınıza; ellerinizi ıslatarak bir miktar saç köpüğü ya da jöle alın. Daha sonra öne attığınız saçlarınızı ellerinizle sıkar gibi yaparak hareketlendirin. Daha sonra saçlarınızı geriye atıp biraz daha kuruttuktan sonra saçları yeniden öne atıp tekrar saç köpüğü uygulayın. Bu kez kafanız öndeyken saçları bir araya toplayıp uçtan başlayarak kıvırın ve kafanızı kaldırıp saçlarınızı toka ile tutturun. Zamanınız varsa bu şekilde saçlarınızı 45 dakika, 1 saat bekletebilirsiniz. Ne kadar bekletirseniz saçlarınız da o kadar dalgalı olacaktır. Evde dalgalı saç yapmak isteyenler için bu formülü denemelerini öneriyoruz.

Deneyebileceğiniz bir diğer formül ise şöyle; önce bir bardağa su doldurun ve kuru saçlarınızı bardaktaki bu sudan elinize alarak ıslatın. Daha sonra ıslattığınız saçlarınızı 4 tutama ayırın. Her bir tutamı bir şey çevirir gibi yukarıdan aşağıya doğru sarın ve daha sonra aşağıdan yukarı yoyo gibi sararak daha saç dibinize geldiğinizde bu kez de burada sarıp tel toka ile tutturun. Aynı işlemi dört farklı tutam için de uygulayın. Daha sonra tel toka ile tutturduğunuz saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutun. Saçlarınızı yavaş yavaş açın ve elinizle hacim verir gibi sıkarak son şekli verin. Dilerseniz bir saç bandı takarak dalgalı saçlarınızı tamamlayabilirsiniz. Evde dalgalı saç yapmak isteyen bayanlara ısı olmadan kullanabilecekleri bu 2 farklı yöntem de başarılı sonuçlar vaat ediyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
göğüs-büyüten-bitkiler
Göğüs Büyüten Bitkiler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
dermoterapi-yontemi-ile-cilt-bakimi
Dermaterapi Yöntemi ile Cilt Bakımı

Kapat