Evde Diş Beyazlatma Doğal Yöntemleri Nelerdir

Evde Diş Beyazlatma Doğal Yöntemleri Nelerdir
10 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 7.139 kez okundu.

Evde Diş Beyazlatma Doğal Yolları Nelerdir

  • Bir bayan için güzel görünme beyaz bir dişten geçer. Birçok hastane lazerle diş beyazlatma yolları uygulasa da herkesin ekonomik durumu buna müsait olmayabilir. Siz de doğal olarak evde diş beyazlatma yöntemleri hakkında bir takım araştırma yapmışsınızdır. Yapmadıysanız da biz sizler yerine diş beyazlatma yolları hakkında bir takım araştırmalar yaptık ve işinize yarayacağından da oldukça eminiz.
  • Diş beyazlatma konusunda en çok yapılan hata, karbonat gibi ürünlerin aşırı derecede kullanılmasıdır. Belki yıllardır karbonatın diş beyazlattığını duydunuz ama bu yöntemi sürekli uygularsanız diş etinizi ve ağzınızın çeşitli bölgelerine zararlar verebilirsiniz. Evde diş beyazlatma yolları tercih edilirken önce bir uzman tavsiyesi almak daha mantıklı olacaktır.

Karbonatla Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

  • Karbonatla diş beyazlatma yolları için kolay bir tarif vermek istiyorum. 3 yemek kaşığı gliserin ve aynı oranda karbonatı karıştırın ve 2 tatlı kaşığı tuz ilave edin. karışıma en son hidrojen peroksit koyacağız. 1 yemek kaşığı yeterli olacaktır. Hidrojen peroksit; kağıtlara beyaz rengi vermek için kullanılan suda daha yoğun bir sıvıdır. Bu karışımdan oluşturacağınız doğal diş macununu günde 1 defa kullanmanız diş beyazlatma için yeterli olacaktır.

Taze Meyve ile Diş Beyazlatma Yöntemleri

  • Doğal meyve ile diş beyazlatma yöntemi, bazı meyveler içerdiği asit sayesinde diş üzerindeki lekelerin silinmesine ve dişlerin beyazlamasına yardımcı olmaktadır. Peki bu yöntem için ne tür meyvelere ihtiyacımız olacak? Öncelikle narları yedikten sonra kabuklarını atmıyoruz. Güzel bir akşam yemeğine sıktığımız limon kabuklarını da saklıyoruz. Bunun yanı sıra diyet için ara öğünlerde tükettiğiniz 1-2 çileği de yanınızda bulundurun. Kabuklu meyvelerin kabuklarını güneşte kurun ve sonra ufalayın. Günde 1 kere düzenli olarak bu toz ile dişi fırçalayın. Aynı şekilde sadece çilek ile dişlerinizi fırçalayarak da dişlerinizi doğal yollardan beyazlatma şansınız olacaktır.
  • Adaçayını günlük sağlık açısından düzenli olarak tüketiyor olabilirsiniz. Fakat bu çayın bilmediğiniz bir diğer özelliği de doğal bir diş beyazlatma yöntemidir. Aşırı çay ve kahve tüketimi nedeni ile oluşan diş lekelerini gidermek için kurutulmuş adaçayı alın ve 10 gün boyunca her akşam dişlerinizi bununla fırçalayın. Zamanla dişteki sararmalar azalacak ve dişleriniz beyazlamaya başlayacaktır.
  • Her bireyin bünyesinin farklı olduğunu hesaba katarsak verdiğimiz diş beyazlatma yöntemleri herkeste aynı etkiyi yapmayabilir. Kesin bir sonuç alamadıysanız öncelikle hekiminize başvurarak daha etkili yöntemlere başvurabilirsiniz. 
  • Dişlerin beyazlaması için Beyaz Dişler Nasıl Olur yazımızı ve Diş Lekesinin Nedenleri adılı makalemizi okuyabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yanak-sarkması-3
Yanak Sarkmalarını Önlemenin Yolları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sivilceler için maske
Suna Dumankaya Güzellik Sırları

Kapat