Evde Doğal Dalgalı Saç Yapımı

Evde Doğal Dalgalı Saç Yapımı
15 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.946 kez okundu.

Maşa ya da düzleştirici kullanarak dalgalı saçlara sahip olmak çok kolay. Peki, yanınızda maşa olmadığında ya da maşanız bozulduğunda, dalgalı saçlara sahip olmak isterseniz ne olacak? Eğer elinizin altında düzleştirici ya da maşa gibi ısı ile saçlarınızı bukleli bir görünüme kavuşturabileceğiniz aletler yoksa, yıllardır süre gelen doğal yöntemlerle de evde dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik çok daha doğal görünür ve kuaföre para ödemezsiniz. Evden çıkmak için fazla zamanım olmadığı günlerde, şu formülü sıkça uygularım;

  • İlk olarak duştan sonra havlu ile nemi alınan saçlar kurutulur ancak biraz nemli bırakılır.
  • Daha sonra, saçlar öne atılır ve ele bir miktar saç köpüğü sıkılır. Köpük, öne atılan saçlara, el sanki stres topu sıkıyormuş gibi hareket ettirilerek uygulanır. Böylece saçlar hem dalgalı bir hale gelir hem de hacim kazanır.
  • Maşa ile dalgalı saç yaptıktan sonra, özellikle ince telli saçlara sahip olan bayanlar, saçlarının basık görünmesinden şikayet eder durur. Oysa bu formül ile hacimli saçlara sahip olmanız garanti.
  • Saçlara bolca köpük uyguladıktan sonra, hafif nemli bırakılmış olan saçlar hala öndeyken kurutma makinesi ile bir miktar daha kurutulur.
  • Hızlıca geriye atılan saçlar gelişigüzel bir şekilde topuz yapılıp bir toka ile tutturulur.
  • Evden çıkmanız için gereken süreye bağlı olarak 10 dakika ile 1 saat arasında saçlarınızı bu şekilde bekletebilirsiniz.
  • Ne kadar çok bekletirseniz, saçlarınız o kadar dalgalı ve bukleli olacaktır.

Bu pratik formül, özellikle saç şekillendirmeye fazla vaktinizin olmadığı sabahlar için idealdir. Bu nedenle, böyle zamanlar için evde mutlaka saç köpüğü bulundurmanızı öneriyoruz. Aynı işlemi jöle ile de uygulayabilirsiniz ancak jöle saçlara, köpüğe oranla daha fazla zarar verir ve jöle saçlarda kuruduğunda daha katı bir saç görünümü yaratır. Saç köpüğü ise yumuşak dalgalara sahip olmanızı sağlar. Ayrıca jöle, ıslak saç görünümü yaratmak istediğiniz günler için de idealdir. Saçlarınızı düzleştirip geriye doğru taradıktan sonra jöle ile ıslak görünüm yaratmanız da mümkün. Bizim tavsiyemiz, farklı saç modelleri ve farklı tarzlar yaratmak için, banyonuzda mutlaka bir adet fazla sert yapıda olmayan, orta yumuşaklıkta bir saç köpüğü bulundurmanız…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kolay-eyeliner-nasil-surulur
Kolay Eyeliner Çekme Önerileri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Stres Durumlarında Yemek Yeme İhtiyacını Nasıl Engelleriz
Stres Durumlarında Yemek Yeme İhtiyacını Nasıl Engelleriz?

Kapat