Evde Saç Rengini Açmanın Doğal Yöntemleri Nelerdir

Evde Saç Rengini Açmanın Doğal Yöntemleri Nelerdir
20 Mart 2015 tarihinde eklendi, 19.206 kez okundu.

Saç renginiz çok koyu ise evde yapacağınız basit ve doğal yöntemler ile saç rengini açmanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Saç Rengini Açmanın En Doğal Yolu

Kadınların güzelliğini ve vücut bütünlüğünü tamamlayan en önemli unsurlardan biri olan saçlar, genellikle açık renk olarak tercih edilmekte olup bu işlem için kuaförlere sürekli bütçe ayrılmaktadır. Ancak açık renkli saçlara kavuşabilmek için kuaförlere ya da herhangi saç bakım merkezlerine büyük bütçeler ayırmak zorunda değilsiniz.

Tamamen evde doğal koşullarda hazırlayacak olduğunuz saç bakım maskeleri ile saçlarınızın rengini açabilir ve güzel bir görünüme hiçbir ücret ödemeden ulaşabilirsiniz. Kadınların büyük çoğunluğu tarafından açık saç modelleri büyük ilgi toplamaktadır. Kuaförler oryal ya da boyama gibi birtakım süreç isteyen işlemler sonucunda saç açma işleminizi gerçekleştirebilmektedir. Ancak bu saç açma işlemlerinde saçlarınız bir takım kimyasal etkilere maruz kaldığından dolayı bu durum saçlarınıza yarardan çok zarar vermekte olup saçlarınızın uzun vadede kırılmalarına ve yıpranmalarına yol açmaktadır.

Evlerinizde kullanacağınız kimyasallar ile de saçlarınıza uzun vadede ciddi zararlar verebilir ve geri dönülmez bir duruma sokabilirsiniz. Sizlere bu durumda tavsiyemiz tamamen doğal koşullar ile açma işleminizi gerçekleştiriniz. Eğer ki saç tipiniz ve saçınızın yapısı saç açma işlemine uygun ise doğal yöntemler kullanarak çok kısa süreler içerisinde saç açma işleminizi tamamlayabileceksiniz. Evde saç rengi açmak için ihtiyacınız olan malzemeler zaten evlerinizde kullandığınız gıda maddelerinde oluşmaktadır.

Doğal Yollarla Nasıl Saç Rengimi Açabilirim?

Tamamen evde bulunan malzemeleri kullanarak ya da çevrenizde bulunan aktarlardan satın alacağınız küçük çaplı malzemeler ile saçınızı şu an var olan renk tonundan birkaç ton daha açabilmeniz ve vücut bütünlüğünüzü tamamlaya bilmeniz mümkün hale gelmiştir. Şimdi sizlere saç renginizi birkaç ton daha açabilmek için ihtiyacınız olan malzemeleri ve bu maskelerin nasıl hazırlanacağı konusunda detaylı bilgiler vereceğiz. Bu verdiğimiz bilgileri kullanarak saç renginizi açmak için vermiş olduğumuz tarifleri eksiksiz bir şekilde hazırlamalı ve en uygun koşullarla saçlarınıza uygulamalısınız.

Limon ve Su Karışımı

Bildiğiniz gibi limon evlerde gıda maddesi dışında en çok kullanılan besinlerin başında gelmektedir. Birçok yeri temizleme kullanılan limon cildimizin derinlemesine temizlenmesinde de oldukça etkili bir yere sahiptir. Limon bütün bu faydalarının yanında saç bakımımızın en önemli parçalarından biri haline gelmiştir. Saç rengini açma konusunda bulunmaz bir kaynak olarak karşımıza çıkan limonu şu şekilde kullanarak saç rengimizin açılmasını sağlayabiliriz.

Yaklaşık olarak 1 bardak limon suyu ile 1 bardak normal suyu karıştırarak saçlarımıza güzelce sürmeliyiz. Dipten uca kadar özveri ile bu karışımı saçlarınıza uyguladıktan sonra güneş altına çıkmanız ve en az yarım saat güneş ışınlarını alacak şekilde vakit geçirmeniz gerekmektedir. Çünkü limon suyu güneş ışınları ile birleştiği zaman etken maddeleri asıl olarak işlevini görmektedir.

Limon suyu karışımı ile saç açma işleminizde hem istediğiniz sonucu en iyi şekilde alacak hem de saçlarınızı herhangi bir kimyasal etkiye maruz bırakmamış olacaksınız. Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Bunlardan en ilki limon suyu ile normal suyun eşit miktarlarda olması gerekmektedir. Diğer bir husus bu karışımı sprey şişesine koyup sprey şeklinde sıkarak kullanmanızdır. Böylece limon ve su karışımı daha etkin olarak saçlarınıza nüfuz edecek ve daha verimli sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Saç rengini açmak için kullanacağınız bu yöntem ile istediğiniz sonucu alacağınıza eminiz. Bu limon ve su karışımı uygulamasını saçlarınıza yapmadan önce saçınızı ıslatmalı e fazla suyun akmasını bekleyerek nemli bir saça uygulamayı yapmalısınız. Eğer ki saçınızı en az 2 ya da 3 gün önce şampuanlamışsanız bu uygulamadan daha net sonuçlar alabilmeniz mümkündür.

Saçınızdaki herhangi bir bölgenin rengini açmak istiyorsanız sadece bu bölgeye limon ve su karışımını limon yardımı ile sürebilirsiniz. Bu karışımdan bir miktar da saç köklerinize uyguladığınız takdirde saç köklerinizden gelen yeni saçlar da saçın geri kalanı ile aynı renkte olacaktır. Güneş saç renginizin açılması için oldukça etkilidir. Ancak limon ve su karışımını saçlarınıza sürdükten sonra güneş altında 1 saat ya da daha fazla kalırsanız bu zamandan sonra saçlarınız zarar görebilir. Saç rengini açmanın doğal yolları olan limon karışımını sürdükten sonra güneş altındayken cildinizi kapatınız ve sadece saçlarınızı açık bırakınız. Saç rengini açmanın bitkisel yolları başlığı altında bulunan tariflerimiz ile en doğru sonuçları alacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir ?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
zayıflama-programı
Zayıflama Programıyla Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Kapat