Evde Spa Keyfi

Evde Spa Keyfi
26 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.293 kez okundu.

Evde-Spa-Keyfi

Evde Spa Keyfi için Tavsiyeler

  • Kimimiz çalışıyor kimimiz okuyor, bu yüzden çok yoruluyoruz ve kendimize yeterince zaman ayıramıyoruz. İşten ya da okuldan çıktıktan sonra direk eve geliyorsanız evde spa keyfi için tavsiyelerimizi okuyarak günün bütün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. SPA’nın en güzel yanı bütün gününüzün güzel geçmeye başlamasıdır. Her şey kafada başlayacağı için ilk iş başınıza masaj yapmak olmalıdır.
  • Evinizde aromaterapi yağı var mı bilmiyorum ama mutlaka alın. İşaret ve orta parmağınıza yağı sürdükten sonra şakaklarınızdan aşağıya doğru yavaş şekilde masaj yapın. Daha sonra elmacık kemiklerinizi, arka çenenize ve ensenize kadar aynı işlemi uygulamaya devam edin. Kendiniz yaptığınızda keyif alamıyorsanız eşinizden, annenizden ya kardeşinizden yardım alarak masajı daha etkili duruma getirebilirsiniz.
  • Sabahları kalktığınızda ya da akşam eve geldiğinizde yüzünüzde şişlik ve yorgunlu belirtileri varsa evde spa keyfi ile bu sorunun da üstesinden geleceksiniz. Bu yöntem biraz ilginç, hatta bazılarınız komik bulacak, 2 tane tatlı kaşığını buzluğa atın 2 saat kadar soğutun. Yüzünüze düzenli kullandığınız nemlendiricinizi sürün. Soğuyan kaşıkların arka kısımlarını çenenizden elmacık kemiğine göz kenarlarına ve şakaklara doğru yavaş şekilde ilerleterek masaj yapın. 2-3 sefer aynı şekilde devam edin, böylece yüzünüzdeki şişlikler gidecek ve aynı zamanda dinleneceksiniz.
  • Hem kuru vücudun pullanmasını önlemek hem de SPA keyfi yaşamak istiyorsanız bu tavsiyemiz tam size göre olacak. Uzmanların dediğine göre “sulu vücuda peeling yapılmaz” bunu nedeni su krem ve maskelerin cilde temasını zorlaştırıyor. Cildiniz kuru iken yağ içeren peeling malzemelerinden alın ve avucunuza döktükten sonra boynunuzdan başlayıp aşağı doğru masaj yaparak sürün. Bu masajdan sonra küvete suyu doldurun ve 15 dakika uzanın. Bizim kültürümüzde pek küvet yoktur ama imkanı olan varsa bir denesin bakalım nasıl sonuçlanacak : )
  • Hayatının en büyük yükünü ayaklar çekiyor, onun için ayak sağlığına ve bakımına dikkat etmek bizi oldukça rahatlatacaktır. Kabuğu sert bir limon alarak topuklarınızdan başlayıp aşağı doğru oval şekilde hareket ettirin. 5 dakika topukta, 5 dakika da alt kısımlara gezdirerek bu işlemi 2 sefer uygulayın. Ayrıca ayağınızın altına doğru uygulanacak olan yarım saatlik basınç ile vücudunuzdaki kasılmayı da engelleyebilirsiniz.
  • Evde spa keyfi için tavsiyelerimizden biri de yine küvet ile olacak, bu aralar küvete taktık : ) Daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama epsom tuzu bir diğer adı İngiliz tuzunu sıcak su ile doldurduğumuz küvete döküyoruz ve 25-30 dakika boyunca sıcak ve tuzlu suyun içerisinde uzanıyoruz. Bu tuzun rahatlatma özelliği var, eğer bu yöntem bana göre değil diyorsanız zencefil yağını duş almadan önce vücudunuza sürün ve kaslarınızı rahatlatın.
  • Sıcak taş masajını duymuşsunuzdur, bu masajı evde de rahatlıkla yapabilirsiniz ama size bir yardımcı gerekecek. Taşları 120 derece ısıdaki suyun içerisine atın ve bir süre bekleyin, ardından eşiniz ya da arkadaşınız bu taşlar ile vücudunuza masaj yapmaya başlasın, yani hafif şekilde sırtınızda bacaklarınızda gezdirsin. Taşlar soğuduktan sonra pek anlamı olmayacağı için yedekte sıcak taşları bekletin.
  • Evde SPA keyfi için tavsiyeler yazımız bu kadar, yeni yöntemler çıktığında sizleri tekrar bilgilendireceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yüz Kızarmasını Nasıl Engellenir
Yüz Kızarmasını Nasıl Engellenir ?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
images
Sağlık ve Güzellik İçin Keçi Yoğurdu

Kapat