Evde Spor Hareketleri

Evde Spor Hareketleri

Spor yapmak için zamanınız yok ya da uygun bir alan bulamıyorsanız evde spor hareketleri yaparak da kilo verebilir ve sağlıklı bir yaşama başlayabilirsiniz. evde yapabileceğiniz spor hareketleri için herhangi bir ekipman kullanmanıza gerek olmayacağı gibi kolay ve basit hareketlerle de düzenli olarak sporunuza devam edebilirsiniz. Spora başlamadan önce ısınmanız gerekir. Bunun için yerinizde zıplayarak ya da koşarak ısınmaya başlayabilirsiniz. Beş ya da on dakika boyunca yerinizde koştuktan sonra squat yaparak bacaklarınızı çalıştırın. Aynı zamanda basenlerin çalışmasına da yardımcı olacak olan bu hareket kısa sürede kalçalarınızın şekillenmesini de sağlayacaktır.

Evde spor hareketleri için basen eritme hareketlerinden yararlanabilirsiniz. Köprü hareketi de bunlardan bir tanesi olacaktır. Yere sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı masa pozisyonunda paralel olarak açın. Sonrasında kalçanızdan itibaren kendinizi yukarı doğru kaldırmaya başlayın. Kalkabildiğiniz en yüksek noktada 10 a kadar sayarak bekleyin. Sonrasında yavaşça yere tekrar uzanın. Aynı hareketi birkaç kere tekrar edebilirsiniz.

Evde spor hareketleri ile kullanabileceğiniz bir başka hareket de dizlerinizi çekmek olacaktır. Yere sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı masa pozisyonuna getirin. Birbirine paralel olan bacaklarınızı 15 li setler halinde kendinize doğru çekin. Aynı zamanda karın kaslarınızın da çalışmasına yardımcı olan bu hareketi kendinizi zorlamadan yapabilirsiniz. Ayrıca hareketin daha etkili olması için küçük pilates topları ile belinize destek verebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
hızlı-makyaj-
5 Maddeyle Hızlı Makyaj Yöntemi

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
balin-cilde-mucizevi-etkileri
Balın Cilde Mucizevi Etkileri

Kapat